Microsoft pre školstvo webináre september – december 2019

Piaty školský rok k Vám opäť prinášame bezplatné online vzdelávanie z pohodlia Vášho domova – Microsoft pre školstvo webináre 2019/2020. Tento rok sme si pre Vás pripravili menšiu zmenu. Prečo? Často sme dostávali spätnú väzbu od učiteľov, že v tom istom čase prebiehajú aj webináre českých kolegov – Večerní univerzity, ktorých by sa tiež radi zúčastnili. A preto sme sa rozhodli organizovať webináre naživo každé dva týždne, no a zvyšné dva týždne sa môžete pripojiť na české univerzity. Aké témy, si naši českí kolegovia pre vás pripravili nájdete na stránke: aka.ms/univerzita. A o tom kedy prebiehajú, Vás budeme informovať na našej facebookovej stránke. 

Prvá česká Večení univerzita začína 11.9.2019 o 19:00 na odkaze aka.ms/vulink

a prvý webinár Microsoft pre školstvo sa uskutoční 18.9.2019 o 19:00 na odkaze aka.ms/webinare.

V mesiacoch september až december sme pre vás pripravili množstvo aktuálnych a zaujímavých tém – metodických aj technických. Prezentujúci budú skúsení pedagógovia zapojení do programu Microsoft Innovative Educator Expert aj zástupcovia spoločnosti Microsoft s praxou zo školského prostredia. Všetci sa podelia o svoje nápady ako využívať konkrétne technológie na konkrétnych hodinách.

V mesiacoch september až december 2019 sa môžete tešiť na:

18.09. – Letné novinky v hre MinecraftZuzana Molčanová (Microsoft)

Počas leta k nám prišla nová „Back to school“ aktualizácia hry Minecraft: Education Edition, ktorý priniesla mnoho zmien. Na webinári Vám ukážeme tieto novinky a predstavíme nápady ako ich prakticky využiť vo vyučovacom procese.

02.10. – Webstránky v aplikácii Sway – Nika Klímová (UKF Nitra)

Microsoft Sway sa nemusí využívať len ako jednotlivý link. Pri vzájomnom prelinkovaní Sway-ov sa dá vytvoriť webstránka do jednotlivých individualizovaných tried. Žiaci si môžu sťahovať súbory a dokumenty, čítať úlohy, riešiť obrázkové úlohy, dá sa tam vložiť formulár. MS Sway je súčasťou mojich vyučovacích hodín a na webinári si ukážeme, ako rýchlo a jednoducho sa MS Sway dá využiť vo vyučovaní.

16.10. – Digital Storytelling Katarína Hvizdová (ZŠ Ul. Karpatská, Svidnik)

Storytelling neznamená len rozprávanie príbehov, sú to aj bežné správy medzi žiakmi, fotky, časopisy, ktoré čítajú… Existuje stovky rokov a je to tá najprirodzenejšia ľudská činnosť a umenie zároveň. Pomocou príbehov sa odovzdávajú vedomosti, informácie, či tradície. Príbehy nám pomáhajú pochopiť svet a práve preto majú veľmi dôležité miesto aj v triedach. V rámci webinára sa dozviete ako kombinovať tradičné techniky rozprávania s digitálnymi technológiami tak, aby žiaci získali zručnosti aj pri online nahrávaní, editácií a zdieľaní svojich príbehov naprieč hranicami rôznych krajín.

30.10. – Geografia, to nie sú len mapy Michaela Lesajová (Spojená škola sv. Jozefa, Nové Mesto nad Váhom)

Na hodinách geografie často pracujeme s množstvom dát. Microsoft Excel ponúka mnohé možnosti ich vizualizácie. Niektoré z nich si ukážeme. V Microsoft Store nájdeme zaujímavé aplikácie. Galaxie, miesta na Zemi a iné objekty môžeme mať ako na dlani. Mnohé môžeme efektívne využiť na vyučovaní.

13.11. – Školský výlet s aplikáciou Flipgrid Júlia Jánošíková (Gymnázium v Malackách)

Webinár, ktorý pripravujeme bude o zdieľaní praktickej skúsenosti. Dozviete sa ako sme využili Flipgrid počas školského výletu. Dosiahli sme to, že študenti mali zaujímavú aktivitu, ktorou objavili krásu miesta na ktorom sme boli, využili technológie a zároveň sa aj zabavili. Ako študenti tvorili videá a fotografie, plnili rôzne úlohy a všetko nahrávali zverejňovali na Flipgide uvidíte a budete počuť vo webinári.

27.11. – Ako využiť prvky eduScrum v projektovom vzdelávaní Kornélia Lohyňová (Hotelová akadémia na Mikovíniho ulici v Bratislave)

EduScrum je framework na koučovanie študentov. Hlavným poslaním je preniesť zodpovednosť za vzdelávanie na študenta. Webinár vám dá odpoveď na otázky, ako využiť prvky eduScrum v projektovom vzdelávaní pomocou Microsoft nástrojov a ako pritom rozvíjať kompetencie SEL.

5.12. – Buď SMART s micro:bitom Martin Cápay (Gymnázium na Golianovej ulici v Nitre)

Učitelia sa dozvedia ako hodiny informatiky prepojiť s reálnym životom. Budeme riešič otázku: „Ako funguje inteligentná domácnosť?“. Chceme ukázať ako sa dá touto, čím ďalej tým viac rozšírenou témou, inteligentné domácnosti, obohatiť výučba programovania. S využitím zariadenia BBC micro:bit a doplnkovej sady senzorov, budeme v drevenom modeli domu zobrazovať aktuálnu teplotu, automaticky rozsvecovať svetlá, zapínať ventiláciu, či zavlažovať kvety.

Aj naďalej Vám chceme prinášať kvalitný obsah a veríme, že tento nový formát Vám pomôže pri zavádzaní nových technológií do vyučovacieho procesu.

Tešíme sa na všetkých počas nielen Microsoft pre školstvo webinárov 2019/2020 ale aj Večerných univerzít.

Zdieľať článok:

Článok publikoval:

a

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Povinné polia sú vyznačené hviezdičkou *