Hodina kódu 2015

Code.org® je nezisková organizácia, ktorá vzinka v roku 2013 a venuje sa šíreniu myšlienky o dostupnosti k IKT a šíreniu programovania medzi študentov. V roku 2013 zahladateľ Hadi Partovi vyhlásil, že približne 90% škôl v USA nevyučujú programovanie, preto sa rozhodol poukázať na dôležitosť vyučovania informatiky.

Motto:

Každý študent v každej škole by mal mať možnosť učiť sa informatiku.

Hodina kódu má dosah až na desiatky miliónov študentov z viac ako 180 krajín sveta. Hocikto hocikde si môže zogranizovať udalosť Hodina kódu. Jednohodinové návody sú dostupné vo viac ako 40 jazykoch. Nie je potrebná žiadna skúsenosť s programovaním. Vekový limid je od 4 do 104 rokov.

V aktivite Hodina kódu 5 miliónov študentov napísalo 8 412 317 091 riadkov programátorského kódu. Lekcie fungujú na rôznych platformách.

Novinky 2015

Najnovšie lekcie sú zamerané na Minecraft a Star Wars.

news

Ako sa zapojiť do Hodiny kódu?

Lekcie sú dostupné hocikedy na stránke https://studio.code.org/

Učitelia môžu zaregistrovať udalosť v svojej škole prostredníctvom odkazu https://hourofcode.com/us#join

Vyplnením krátkeho formulára učiteľ zaregistruje udalosť vo svojej škole. Každý organizátor získa darček v podobe poukážky na amazon.com, iTunes alebo Windows Store v hodenote 10$. Svoju udalosť je potrebné zaregistrovať najneskôr do 6. decembra 2015.

Učiteľské rozhranie

Po registrácii na stránke https://studio.code.org/ majú učitelia možnosť si sami vyskúšať lekcie dostupné na stránke, majú k dispozícii plány hodín a zdroje ak by sa rozhodli vyučovať informatiku pomocou code.org a hlavne sledovať pokrok svojich študentov. Aby vedeli sledovať pokrok svojich študentov je potrebné, aby študenti sa na tej istej stránke tiež zaregistrovali. Učiteľ následne rozošle odkaz, cez ktorý sa študenti pripoja do lekcie.

 

ucitel

Zdieľať článok:

Článok publikoval:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Povinné polia sú vyznačené hviezdičkou *