10 skvelých tipov pre návrat do školy

Opäť je tu čas, keď sa pomaly, ale iste vraciame do škôl z rôznych častí sveta a práve teraz začína asi najnáročnejšie obdobie pre učiteľov na organizáciu nového školského roka. Práve v tomto článku nájdete pár tipov na nové a obľúbené technológie, ktoré spoločnosť Microsoft ponúka učiteľom, aby sa ich učenie stalo jednoduchším a niektoré z nich sú aj súčasťou balíka Office 365 Education – pre učiteľov a študentov zadarmo.

Týchto 10 tipov nielen, že podporujú zručnosti ako komunikácia, spolupráca, kritické myslenie a kreativita, ale zapájajú študentov do vyučovacieho procesu vo vysokej miere a pomáhajú šetriť čas.

1. Organizujte si svoju triedu pomocou OneNote poznámkového bloku pre učebné predmety

S OneNote poznámkovým blokom pre učebné predmety prinášate do triedy revolúciu. Práve tento nástroj vám pomôže ušetriť množstvo drahocenného času a pomôže vám byť viac organizovaný.

ManageNotebooks[1]

Zároveň s využitím Doplnku Poznámkový blok pre učebné predmety môžu učitelia pracovať efektívnejšie vďaka jednoduchej distribúcii stránok, či sekcií, rýchlej kontrole študentských prác a zadaniam spojeným s hodnotením prác, ktoré je súčasťou s rôznymi LMS systémami. Stiahnite si doplnok ešte dnes, alebo získajte ho pre svoju školu.

2. Spravujte všetky svoje triedy z jedného miesta

Microsoft Classroom je technológia, kde učitelia a študenti nájdu všetko potrebné na jednom mieste. Učitelia môžu jednoducho použiť svoje tematické plány, materiály vytvorené inými učiteľmi alebo spolupracovať s nimi na vytváraní nových. Pre It správcov nástroj School Data Sync pomáha udržiavať všetko aktuálne dokonca aj v polovici školského roka. Nástroje Microsoft Classroom a School Data Sync sú zatiaľ v preview verzii, ale školy môžu s ich využívaním začať už dnes.

3. Jednoduché vytváranie prieskumov, kvízov a dotazníkov s nástrojom Microsoft Forms

Microsoft Forms sú súčasťou balíka Office 365 Education a pomáhajú či učiteľom alebo študentom rýchlo a jednoducho vytvoriť rôzne prieskumy, kvízy, dotazníky alebo registrácie. Na to, aby ste Microsoft Forms mohli používať vám stačí webový prehliadač a zariadenie, dokonca aj mobil. Študenti môžu vytvárať dotazníky pre spolužiakov, učitelia môžu vytvárať kvízy pre študentov a dokonca ich môžu vložiť priamo do poznámok vo OneNote.

4. “Think with Ink” – naštartujte kreativitu a priveďte matematiku k životu

Písanie a kreslenie perom je výsada technológie OneNote, nenájdete tak inovatívnu vlastnosť u inej technológie. Práve táto funkcia vám pomôže premýšľať v nových, viac kreatívnych a zábavných rozmeroch – od rýchlych poznámok až ku kvadratickým rovniciam.

Písanie a kreslenie vo OneNote ponúka nové možnosti:

 • ceruzka – ponúka vám možnosti ako tieňovanie, skice alebo len načrtnúť svoje prvé nápady ako nikdy predtým,
 • efekty – dúhová farba, galaktická, zlatenka alebo striebrenka – navrhnuté priamo študentmi. Kto uvidí takéto poznámky, ihneď sa usmeje, či je to učiteľ, študent alebo manažér.
 • matematika – nástroj, ktorý rozozná matematický zápis a dokáže vám pomôcť napríklad pri riešení lineárnej rovnice.

InktoMath_Commercial[1]

5. Virtuálna exkurzia

Nezáleží na tom kde ste, vaši študenti môžu vidieť celý svet. Práve to vám ponúka aktivita Skype in the Classroom – jednoducho zoberte svojich študentov na cestu za dobrodružstvom! Prihláste sa ešte dnes!

6. Nech vás študenti očaria vďaka prezentáciám vo Sway-i (a aj seba)

Sway je nástroj, vďaka ktorému učitelia a študenti môže jednoducho a digitálne vytvoriť prezentáciu, článok, blog, hocičo, čo chcú zdieľať. Dokážete v priebehu niekoľkých minút vytvoriť pofesionálne vyzerajúcu prezentáciu, ktorá sa dá zobraziť na hocijakej obrazovke! Dokonca Sway sám navrhne obsah, o ktorý by ste mohli chcieť obohatiť svoju prezentáciu. Sway je úplne zadarmo samostatne a je aj súčasťou balíka Office 365. Začnite už dnes vytvárať skvelé prezentácie!

7. Uľahčite čítanie a písanie všetkým študentom

Doplnok Výučbové nástroje pre OneNote pomáha všetkým zlepšiť svoje zručnosti pri čítaní a písaní, či sú to nadané deti, študenti s poruchami učenia alebo deťom s kombináciou špeciálnych potrieb.

8. Nájdite si nové zariadenie

Hľadáte zaujímavé riešenia pre vašu školu. Pozrite si nové Windows 10 zariadenia.

Surface-300x202[1]

9. Pripojte sa ku komunite

Učenie občas môže viesť k izolácii a spolupráca môže byť náročná. Preto vznikla komunita s názvom Professional Learning Community (PLC). PLC je skupina učiteľov, ktorí sa pravidelne stretávajú, zdieľajú svoje skúsenosti a spolupracujú na zlepšovaní ich technických zručností. Na Slovensku taktiež budujeme takúto komunitu – učiteľov zapojených do programu Microsoft Innovative Educator Expert.
PLC skupiny sú súčasťou Office 365 skupín a ak ešte ich nemáte povolené, zaregistrujte sa tu.

10. Sledujte nás, inšpirujte sa

Spravte tento školský rok najlepším aký kedy bol! Sledujte aktivity, ktoré vám v rámci iniciatívy Vzdelávame pre budúcnosť prinášame. Najbližšie to bude 24. septembra – celosvetová online konferencia Hack the Classroom alebo od 3. do 7. októbra naša Microsoft Roadshow – Vzdelávame pre budúcnosť.

save the date

Zdieľať článok:

Článok publikoval:

Comments

 1. Dobrý deň chcel by som sa opýtať. Už niekoľkokrát sme sa pokúšali zaregistrovať bezplatnú verziu Office 365 pre školy, no doposiaľ sa nám to nepodarilo. 30 dňová trial verzia sa skončila a žiadnu registráciiu sme potvrdenú nedostali. Sme ZŠ a radi by sme tento produkt využili tak pre žiakov na druhom stupni ako aj pre učiteľov. vedeli by ste nám dať nejaké rady?
  Ďakujem, BH

 2. Zuzana Molčanová
  31. januára 2017 - 0:29

  Dobrý deň, pán Hlina, napíšte nám prosím na adresu skolstvo@microsoft.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Povinné polia sú vyznačené hviezdičkou *