Nový vzhľad Microsoft Educator Community

V týchto dňoch prebehla veľká aktualizácia stránky Microsoft Educator Community, ktorú môžete nájsť na adrese education.microsoft.com.

Už hneď pri navštívení stránky, dostanete upozornenie o troch veľkých zmenách.

1. Váš profil

Ikonka vášho profilu bola presunutá do intuitívnejšej pravej hornej časti obrazovky. Tam nájdete odteraz všetky vlastnosti vášho profilu.

02

2. Filter príspevkov

Obsah a materiály s tohto portálu si môžete jednoducho filtrovať pomocou rozbalením ponuky filtrov. Ponuka sa dá kedykoľvek zbaliť a neprekáža vám pri prezeraní príspevkov, alebo naopak kedykoľvek rozbaliť, ak svoje filtrovanie chcete upraviť.

03

04

3. Navigačné menu

Často sa vám stávalo, že ste sa nevedeli na portáli zorientovať? Prichádza nové navigačné menu, ktoré je umiestnené v ľavej časti obrazovky a kedykoľvek si ho môžete schovať či obnoviť pomocou ikonky troch vodorovných čiar.

06

Navigačné menu sa skladá z viacerých, prehľadne zoradených častí.

Microsoft Educator Community home vás prenesie na úvodnú, hlavnú stránku portálu.

05

Microsoft Innovative Educator (MIE) programs vám ponúka dokonalý prehľad o MIE programe, rozdelení a možnosti participácie. Nájdete tam aj zoznam aktuálnych MIE Expertov na školský rok 2016/2017.

07

Badges, points and certificates je priestor, ktorý vám predstaví všetky odznaky alebo certifikáty, ktoré na MEC portáli môžete získať a zlepšiť svoje zručnosti.

08

Courses and resources sú stránky s množstvom kurzov, zdrojov, webinárov či krátkych video tipov, Toto je priestor pre vás získavať nové vedomosti a zručnosti pri využívaní nielen IT technológií.

09

Skype in the classroom – obľúbená aktivita učiteľov a študentov po celom svete. Ako začať? Ako sa spojiť s podobne naladenými učiteľmi? Ako sa zúčastniť virtuálnej exkurzie alebo ako si pozvať hosťujúcu osobu a to všetko jednoducho iba cez Skype? Odpovede na tieto otázky sa dozviete práve v tejto časti.

10

Find, create and share a lesson – učitelia po celom svete sa práve vďaka MEC portálu delia o svoje skúsenosti vo vyučovacom procese a prinášaní inovácií do svojich tried. Inšpirujte sa aj vy!

11

Connect with other educators – Hľadáte podobne spriaznené duše pre medzinárodnú spoluprácu? Zapnite si filter podľa svojich preferencií a jednoducho medzi sebou komunikujte.

12

Zdieľať článok:

Článok publikoval:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Povinné polia sú vyznačené hviezdičkou *