Microsoft pre školstvo webináre sú opäť tu!

Aj v školskom roku 2016/2017 budeme pokračovať v obľúbených Microsoft pre školstvo webinároch. Tento rok vám webináre prinesieme

každú stredu o 18:30.

Prvý webinár sa uskutoční v stredu 12. októbra 2016.

Na webinár sa môžete prihlásiť pomocou odkazu aka.ms/webinare.

Neviete, ako sa na webinár prihlásiť? Pozrite si náš článok Schôdzka cez Skype for Business.

V mesiacoch október až december sme pre vás pripravili množstvo zaujímavých tém, vďaka ktorým sa môžete inšpirovať a prinášať zaujímavosti do vašej školy. Prezentujúci budú nielen odborníci zo spoločnosti Microsoft s praxou zo školského prostredia, ale aj samotní učitelia, ktorí sa podelia o svoje nápady ako využívať konkrétne technológie na konkrétnych hodinách.

Pozrite si prehľad tém:

12.10. – Novinky v poznámkovom bloku OneNote a Poznámkové bloky pre zamestnancov Zuzana Molčanová (Microsoft Slovensko a ČR)

OneNote je obľúbená aplikácia, ktorú využívajú nielen učitelia a študenti v školách, ale aj zamestnanci rôznych firiem na zapisovanie svojich poznámok. Predstavíme vám novinky, ktoré cez leto prisli s touto aplikácou a ukážeme vám ako môžete OneNote využiť pri efektívnom riadení svojich zamestnancov.

19.10. – Novinky vo výročnej aktualizácii Windows 10 Jiří Chytil (EDU konzultant) a Vladimír Hruban (Microsoft Student Partner)

Od druhého augusta je k dispozícii výročná aktualizácia systému Windows 10, ktorá priniesla množstvo zaujímavých noviniek, ktoré vám predstavíme. Okrem všeobecných noviniek sa môžete tešiť aj na špecializované novinky práve pre školstvo.

26.10. – Kodu Game Lab porotcovia, študenti súťaže Kodu Cup

Do konca októbra sa môžete aj vy prihásiť do obľúbenej programátorskej súťaže pre študentov základných škôl. Prinášame vám webinár od našich porotcov – študentov, ktorí Kodu Cup vyhrali (a nie raz). Príďte sa inšpirovať, čo všetko sa dá s Kodu Game Lab vytvoriť a ako aplikáciu využiť na vyučovaní.

2.11. – Hodina kódu Zuzana Molčanová (Microsoft Slovensko a ČR)

Od 5. do 11. decembra 2016 bude po celom svete prebiehať populárna iniciatíva Hodina kódu. Čo to hodina kódu je? Ako túto udalosť zorganizovať vo vašej škole a na čo všetko sa pripraviť? Poskytneme vám praktické rady týkajúce sa tejto udalosti.

9.11. – Aktívne vyučovanie s použitím IKT nástrojov Kornélia Lohyňová (Hotelová akadémia, Bratislava)

Prídite sa inšpirovať ako aktívne vyučovať s použitím IKT nástrojov. Metodické rady vám poskytne školiteľka eTwinning Kornélia Lohyňová.

16.11. – Minecraft vo vyučovaní Irena Uluçay (Střední škola informatiky, poštovnictví a finančnictví, Brno)

Gamifikácia vyučovania je obrovský fenomén dnešnej doby. Minecraft je obrovský fenomén medzi študentmi. Čo tak sa učiť pomocou Minecraftu? Že to nejde? Pedagogička Irena Uluçay vám ukáže praktické rady a metodické postupy ako využiť Minecraft na vyučovaní.

23.11. – Trieda v cloude, Microsoft Classroom Zuzana Molčanová (Microsoft Slovensko a ČR) a Jiří Chytil (EDU konzultant)

Cloud – v dnešnej dobe slovo skloňované rôznymi spôsobmi. Ako triedu zelektronizovať? Ako používať elektronické poznámky a odovzdávať zadania tak, aby ste si nemuseli čítať stovky mailov? Práve riešenie Microsoft Classroom vám poskytne dokonalý prehľad o vašej triede.

30.11. – Matematika a moderné aplikácie Jarmila Janisková (SPŠ Nové Mesto nad Váhom)

Vedeli ste, vyhľadávač Bing vám vie vykresliť graf funkcie, ktorú mu zadáte? Využívajte moderné aplikácie na vyučovaní matematiky efektívne a zaujímavo.

7.12. – Predstavujeme Obchod: Office a SharePoint Kristína Žitňanová a Andrej Gono (Študentské Trénerské Centrum)

Spoločnosť Microsoft má niekoľko Obchodov. Okrem obchodu, kde si môžete nakúpiť hardvér alebo softvér existujú aj iné. V tejto prvej časti vám predstavíme Office Obchod a Sharepoint Obchod.

14.12. – Predstavujeme Obchod: Windows a Windows Obchod pre podniky Jaroslav Šindler (Microsoft Slovensko a ČR)

Spoločnosť Microsoft má niekoľko Obchodov. Okrem obchodu, kde si môžete nakúpiť hardvér alebo softvér existujú aj iné. V tejto druhej časti vám predstavíme Windows Obchod a Windows Obchod pre podniky.

21.12. – Tipy a triky pre správcov Office 365 Jiří Chytil (EDU konzultant)

Všetci správcovia Office 365 pozor! Prichádzajú osvedčené tipy a triky, ktoré sme zozbierali na základe skúseností vo viacerých školách.

Tešíme sa na stretnutia s vami!

Zdieľať článok:

Článok publikoval:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Povinné polia sú vyznačené hviezdičkou *