Microsoft Teams – Nový rozmer komunikácie v tíme

Event Microsoftu, ktorý sa konal 2. novembra v New Yorku, priniesol zásadnú novinku pre všetky firmy a tímy. Ak ste vlastníkom kancelárskeho balíka Office 365, softvérový gigant predstavil službu Microsoft Teams, ktorá ma za úlohu dostať skupinové konverzácie, pracovné meetingy a rôzne iné akcie na úplne novú úroveň. Americký velikán dostal za úlohu spojiť funkčnosť zo svojich populárnych aplikácií a sprístupniť ich v čo najlepšej forme práve do novej služby Teams. Práca na projektoch bude teda o poznanie jednoduchšia, no to nie je ani zďaleka to najlepšie, čo novinku zdobí.

Moderné dizajnové poňatie v konverzáciách umožní rýchle riešenie firemných problémov, zobrazovanie zdieľaných súborov a v neposlednom rade aj príjemné pracovné prostredie, ktoré je zabezpečené vďaka moderným farbám z dizajnového jazyka Flat. Priame zobrazovanie súborov z OneDrive, obrázkov, či GIF súborov nemalou mierou prispejú k zvýšeniu praktickosti aplikácie. No čo by to bolo za službu, ktorá má v talóne len tieto bežné vymoženosti? Konkurencia, ako Slack či Trello už dávno ponúkajú na míle vzdialené „fičúrky“. Silnou stránkou služby Microsoft Teams je teda špičková spolupráca s tými najznámejšími aplikáciami z balíka Office, ba čo viac, máte nad týmito súbormi kompletnú kontrolu priamo v aplikácii bez nutnosti prechodu napríklad do Excelu alebo Wordu.

Microsoft pripravil pre vývojárske tými voľne prístupné API, pomocou ktorého si môže každá jedna skupinka používateľov prispôsobiť svoje virtuálne pracovné prostredie k obrazu svojmu. Zobrazovať sa dajú aj notifikácie z Twittera alebo GitHub. V súčasnej dobe má softvérový gigant zabezpečenú spoluprácu už so 150 poprednými partnermi, s ktorých je dobré spomenúť slávnu službu Asana alebo Intercom. V modernom Internete je dôležité dbať na bezpečnosť používateľov, ktorí do tejto služby vkladajú skutočne svoje celé živobytie, teda aspoň časť určite. Množstvo bezpečnostných protokolov ochráni dáta na tej najvyššej úrovni, čoho výsledkom je to, že ani tí najpokročilejší hackeri nedokážu získať prístup k citlivým údajom.

Nová služba sa teda nemalým dielom podpíše na skvalitnení komunikácií vo firmách a vývojárskych tímoch. Mesačná “skupinka” 85 miliónov aktívnych používateľov Office 365 Enterprise a Business balíkov dostane novú službu úplne zadarmo v 181 krajinách sveta a v 18 jazykoch. Samotná dostupnosť služby Teams je naplánovaná na prvý štvrťrok 2017. Inovácie, ktoré Microsoft do svojej novej služby priniesol, len potvrdzujú vysoké ambície amerického giganta do neďalekej budúcnosti.

Zdieľať článok:

Článok publikoval:

Comments

  1. Jarka Srničková
    28. decembra 2016 - 13:26

    Vedeli by sme to pouźiť aj v zš? Momentálne používama Office 365 a najmä aplikáciu Planner, kde môžme využiť napr. Online dokument , napr. Tabuľku , kde môže každý vpisovať svoje údaje a tak spoločne vyplniť údaje, akebo súčasne pracovať na projekte.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Povinné polia sú vyznačené hviezdičkou *