Používanie aplikácie Forms v MS Office 365 na vytváranie formulárov (testov)

Dovoľujem si predstaviť Vám Sway “Používanie aplikácie Forms v MS Office 365 na vytváranie formulárov (testov) pre študentov (žiakov)”
Samotný Sway sa nachádza nižšie:

Používanie aplikácie Forms je veľmi jednoduché a intuitívne. Aplikácia sa veľmi ľahko ovláda a ponúka viaceré možnosti tvorby, distribúcie i vyhodnocovania testov (formulárov).

Vytváranie testov môže uľahčiť prácu nejedného učiteľa. Samotné vytvorenie je trochu pracnejšie, ale oplatí sa. Formulár (test) môžeme kedykoľvek upravovať: meniť, pridávať otázky, meniť možnosti odpovedí, …

Zároveň je jednoduchá jeho distribúcia. Netreba žiadne papiere, kopírku, …, jednoducho sa všetko robí elektronicky (link, QR kód, …).

Najviac nám veľmi uľahčí vyhodnocovanie vytvoreného testu. Robí to samotná aplikácia. My už vidíme len hotové výsledky (bodové ohodnotenie, grafy i jednotlivé odpovede podľa mena respondenta (študenta, žiaka). Tiež si môžeme, ak chceme, odpovede žiakov vytlačiť (osobne si myslím, že stačí vidieť v počítači).

Prajem Vám radosť pri práci s Forms-om a upozorňujem, že i táto aplikácia sa neustále vyvíja a preto je potrebné sledovať obrazovku, hlášky, … a hlavne neustále premýšľať. Prajem všetkým úspešnú prácu s Forms-om, ako aj s ostatnými programami Microsoftu.

 

Zdieľať článok:

Článok publikoval:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Povinné polia sú vyznačené hviezdičkou *