Windows Insider Program – Inštalácia a Informácie

Čo je to vlastne Windows Insider Program?

Windows Insider Program je program, v ktorom si užívatelia, ktorí  majú platnú licenicu na Windows 10 možu zabezpečiť prístup k včasnému buildu Windows 10.

Aktualizácie pre windows 10 insider previews sa k používaťeľom a developerom dostávajú vo fázach. Prvé 3 fázy su len pre vývojárov a zamestnancov Microsoftu, no a v ďaľších 3 fázach sa Windows 10 Insider Previews dostávajú k verejnosti systematicky.

Kde začať?

Začiatok tohoto procesu spočíva v Nastaveniach. Navigujte sa cez Windows Start do nastavení, do sekcie “Aktualizácie & Zabezpečenie” a potom do “Windows Insider Program

Kliknite na tlačítko “Pokročilé” a Vyhladajte oblasť“Získať zostavy Windows Insider Preview”, a pokračujte kliknutím “žačať

Prihláste sa pomocou vášho Microsoft účtu, ktorý ak nemáte, tak si zadarmo možete vytvoriť kliknutím na tento link: https://account.microsoft.com/account

V momente prihlásenia bude od Vás vyžadované heslo k vášmu PC, pokiaľ ho máte. Zadajte heslo a autentikácia je týmto dokončená.

Get started a správa

Pokiaľ sa rozhodnete pokračovať, kliknite na “Ďaľsie kroky” a zaregistrujte sa pomocou vášho Microsoft účtu v https://insider.windows.com/. Kliknite na “Get Started” a príjmite podmienky registrácie.

Možete si zatvoriť prehliadač a navigovať sa naspať do“Aktualizácie & Zabezpečenie” > “Windows Update” > “Pokročilé” > “Get Insider Preview Builds” > “Next Steps

Windows Vás bude informovať, že na váš počítač bude nainštalovaní software ktorý ešte nemusí byť plne testovaný a bez problémov.

Pred potvrdením

Pred vašim posledným súhlasom k inštalácií Windows Insider Previews budete informovaný o tom, že pokiaľ sa rozhodnete skončiť s týmto programom, si mozno budete musieť vybrat/vymazať všetko z vášho PC a preinštalovať Windows. Podtvrďte, a reštartuje sa váš PC.

Spravovanie

V už teraz známej oblasti “Aktualizácie & Zabezpečenie” > “Windows Update” > “Pokročilé” možeme vidieť, že nám pribudli nové možnosti. Prejdeme si niektoré z nich:

  • Možnosť zvoliť si ako si budete inštalovať aktualizácie
  • Možnosť storna
  • Možnosť zvoliť si v ktorej fáze Windows Insider Previews chcete byť

 

 

 

 

Zdieľať článok:

Článok publikoval:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Povinné polia sú vyznačené hviezdičkou *