Program Microsoft Innovative Educator Expert 2017/2018

Program Microsoft Innovative Educator Expert (MIE Expert) otvára svoje brány pre učiteľov na ďalší školský rok 2017/2018.

O programe MIE Expert

Keď sa rozprávame o inováciách, v spoločnosti Microsoft veríme, že technológie samotné nemôžu u študentov budovať zručnosti 21. storočia. Technológie tento proces urýchľujú, ale samy o sebe neumožňujú zmenu. Veríme v silu pedagóga a v to, aký vplyv môžu mať, keď sa spoločne stretnú a sú ocenení za ich úspechy.

Program MIE Expert je exkluzívny program, vďaka ktorému spoločnosť Microsoft dokáže objaviť pedagógov z celého sveta, ktorí sú akísi vizionári a ukazujú svojim kolegom rôzne spôsoby ako efektívne využívať technológie pre zlepšenie vzdelávacieho procesu a študentských výsledkov.

MIE Experti pomáhajú spoločnosti Microsoft viesť inovácie vo vzdelávaní, odporúčajú a zdieľajú svoje názory na efektívne využívanie technológií vo vzdelávaní s kolegami, či inými pedagogickými pracovníkmi či lídrami. Poskytujú prehľad o nových produktoch spoločnosti Microsoft či nástrojoch určené pre vzdelávanie a zdieľajú svoje osvedčené postupy s ostatnými pedagógmi.

Ako sa zapojiť do programu?

Ak sa chcete stať súčasťou tohto programu pre pedagógov, je potrebné, aby ste sa zaregistrovali najneskôr do 15. júla 2017. Predtým, než vyplníte registračný formulár, je potrebné, aby ste splnili tieto tri úlohy:

Úloha 1:

Zaregistrujte sa na stránke Microsoft Educator Community a vyplňte svoj profil. Pri registrácii je potrebné, aby ste uviedli URL adresu k vášmu verejnému profilu. Túto URL adresu môžete nájsť tak, že pôjdete na stránku Edit Profile a pozriete sa do sekcie základné informácie.

Úloha 2:

Uistite sa, že ste na Microsoft Educator Community získali 1000 bodov, aby ste sa stali Certifikovaným MIE. Aby ste sa stali MIE Expertom (alebo v programe pokračovali) musíte byť predtým Certifikovaným MIE.

Body môžete získať aj tak, že vo vašom profile si vyberiete časť Redeem code a zadáte kód ZMBND18018

Úloha 3:

Vytvorte 2-minútový Office Mix, video alebo Sway, kde odpoviete na jednu z otázok:

 • Prečo sa vy považujete za MIE Experta?
 • Opíšte, ako by ste inovatívnymi spôsobmi začlenili Microsoft technológie do vyučovacieho procesu vo vašej triede. Nezabudnite na artefakty, ktoré budú demonštrovať vašu inováciu.
 • Ak sa stanete MIE Expertom, ako to ovplyvní vašu pozíciu?

Odpovedzte kreatívne a tak, aby vaša odpoveď odzrkadľovala čo robí vás expertom vo vašej oblasti.

Potom, ako splníte tieto tri úlohy, budete pripravení pre vyplnenie registračného formulára (najneskôr do 15. júla 2017) na odkaze http://aka.ms/mienomination.

MIE Experti majú tieto príležitosti:

 • prístup k profesionálnemu a kariérnemu rozvoju a certifikácie,
 • zdieľať svoje skúsenosti so svetovo uznávanými pedagógmi a špecialistami, aby ďalej rozvíjali svoje inovácie,
 • budovať komunitu učiteľov vo vašom okolí (škola, okres, kraj) tak, že budete mať možnosť prednášať, trénovať a/alebo mentorovať kolegov, podporovať ich v aktivite na portáli Microsoft Educator Community,
 • byť súčasťou vybraných skupín pedagógov, ktorí pomáhajú vývojárskym tímom spoločnosti Microsoft vďaka ich cennej spätnej väzbe tak, aby Microsoft produkty boli špeciálne vytvorené pre potreby pedagógov,
 • testovať nové produkty, ktoré sa nachádzajú v beta verzii a zúčastniť sa pri navrhovaní programov či nástrojov zameraných na vzdelávanie,
 • reprezentovať spoločnosť Microsoft prostredníctvom ukážok jednotlivých produktov a návštevami rôznych udalostí,
 • spolupracovať s inovatívnymi učiteľmi po celom svete,
 • organizovať workshopy, na ktorých budú demonštrovať ako využívajú Microsoft technológie počas ich vyučovacích hodín.

Radi vás privítame v našej komunite inovatívnych učiteľov na Slovensku!

 

Zdieľať článok:

Článok publikoval:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Povinné polia sú vyznačené hviezdičkou *