Windows Hello

Čo je to vlastne Windows Hello?

Je to funkcia, ktorá nám umožňuje sa prihlásiť do nášho účtu trikrát rýchlejšie, tzn. 2 sekundy. Windows Hello je oveľa bezpečnejší a hlavne osobnejší ako kedykoľvek predtým, nakoľko nám umožňuje sa prihlásiť pomocou odtlačku prsta, rozoznania tváre či dokonca očnej dúhovky. K prístupu do nášho účtu môžeme použiť aj Microsoft Band alebo Windows Phone.

Bezpečnosť

Pri používaní Windows Hello sa nemusíte báť o svoje údaje, nakoľko vaše údaje (odtlačok prsta, dúhovka, tvár) sú uložené ako dáta, ktoré tvoria graf. Pri prenose údajov sa odstránia všetky informácie, ktoré by slúžili na konkrétnu identifikáciu osoby, šifrovanie údajov je samozrejmosťou. Microsoft zhromažďuje iba informácie o tom, aký spôsob prihlásenia užívatelia použili; počet úspešných a neúspešných prihlásení. Tieto informácie sú dôležité pre zlepšovanie tohto produktu.

Zariadenia s Windows Hello

Surface Book, Surface Pro 4 a iné zariadenia, ktoré disponujú čítačku odtlačkov prstov umožňujú prihlásenie pomocou Windowsu Hello.

Počítače s čítačkou odtlačkov prstov:

Acer Swift 5

HP EliteBook 820

Počítače pre rozoznanie tváre:

Asus Transformer 3 Pro

Dell Latitude 15 3000

Ak však tieto počítače nevlastníte alebo sú pre vás drahé, môžete si zadovážiť doplnky pre počítač, s ktorými sa budete môcť prihlásiť pomocou Windows Hello. Na odtlačky prstov Vám poslúži napr. Eikon Mini, ktorý lacný, spoľahlivý a kompaktný. Ak by ste na prihlasovanie chceli používať rozpoznanie tváre, tak si môžete zakúpiť napr. Razer Stargazer, ktorý je však drahší.

Zdieľať článok:

Článok publikoval:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Povinné polia sú vyznačené hviezdičkou *