Zaujimavé Minecraft svety, ktoré doporučujeme vyskúšať vo Vašej triede

Minecraft boolean logic

https://education.minecraft.net/lessons/minecraft-boolean-logic/

V tomto svete sa študenti oboznámia so základnými logickými spojkami (not, and, or, nand a nor). Výhodou je, že k tejto mape je pripravená aj prezentácia, ktorú môžete použiť ako úvod k hodine. Po zapnutí sveta sa ocitnete v budove kde sú pred pripravené logické spojky aj s ich názvami.

Študenti si budú môcť sami vyskúšať každú logickú spojku a tiež majú priestor si ju postaviť (na zlatých políčkach) čo im môže pomôcť úplne pochopiť jej vlastnosti. V zadnej časti miestnosti sa nachádza veľká zlatá plocha kde študenti môžu skúšať kombinácie logických spojok a všímať si ako to ovplyvňuje redstonový signál. Do obvodu môžu zapájať rôzne veci ako je osvetlenie, dvere, pistony či dokonca TNT.

My sme si vyskúšali previesť túto vetu do logického obvodu: „Máš prístup na internet ak si registroval alebo nie si zo zahraničia.“

Výsledok bol takýto:

Lampa sa rozsvieti vždy keď mám prístup na internet.

The human eye

https://education.minecraft.net/worlds/the-human-eye/

Ďalší svet, ktorý Vám chceme predstaviť je zameraný na biológiu. Konkrétne sa v ňom nachádza zväčšený model ľudského oka. So žiakmi si ho budete môcť pozrieť jak z vonku tak aj z vnútra.

Nejedná sa však iba o model ľudského oka, pri významných častiach sú umiestnené ceduľky s popisom, ktoré vysvetľujú princíp fungovania oka.

Text je v angličtine čo nemusí byť prekážka. Na hodine angličtiny môžete vedľa pôvodných ceduliek položiť vlastné s prekladom a tak mapu používať aj s mladšími žiakmi.

Melody lane – music education

https://education.minecraft.net/lessons/melody-lane-music-education/

V tejto mape sa prenesieme do sveta hudby. Pripravené sú 4 ukážky skladieb, ktoré demonštrujú ako jednoducho sa dá v Minecrafte tvoriť hudba. Vďaka týmto ukážkam sa študenti naučia ako pracujú hudobné bloky v Minecrafte a na konci mapy majú znova priestor na tvorbu vlastnej hudby no pokojne si môžete vytvoriť vlastnú mapu na hodiny hudobnej výchovy.

Toto bolo predstavenie svetov ktoré nás na Minecraft Education Edition portáli zaujali najviac.  Ak aj Vás a chcete si pohľadať ďalšie svety či už pripravené hodiny môžete si sami vybrať zo širokej ponuky na týchto odkazoch:

Prajeme veľa úspešných, zaujímavých a zábavných hodín s Minecraft Education Edition!

Zdieľať článok:

Článok publikoval:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Povinné polia sú vyznačené hviezdičkou *