Kristián Balaj: Ako mi pomohlo ŠTC v mojej kariére

Microsoft ŠTC bolo pre mňa hlavným štartovacím mostíkom do IT biznisu. V prvom rade chcem ale popísať čo mi prinieslo po osobnej stránke. ŠTC nebolo pre mňa moc prínosné hard skillmi, s ktorými som už do ŠTC aj išiel, ale bolo práve o soft skilloch, ktoré sú veľmi dôležité ak sa chcete niekam v živote prebojovať a posunúť. Boli to práve prezentačné a komunikačné zručnosti, v ktorých mi ŠTC pomohlo sa zdokonaliť. Či už prostredníctvom rôznych cvičení počas spoločných stretnutí v Bratislave na pobočke Microsoftu, mimochodom veľmi rád spomínam na nášho mentora, ktorý sa nám venoval práve v oblasti prezentačných zručností Vladimíra Hrubana. Ďalej rôzne Microsoft EDU akcie, na ktoré sme boli ako MS ŠTC študenti pozývaní. Tu sme mali možnosť si rozvýjať práve komunikačné zručnosti.

Toto je časť zo skillov, ktoré ponúka MS ŠTC každému študentovi, ktorý má chuť sa zlepšovať. Tento program ale dbá aj na zdokonalovanie hard skillov u študentov. Toto ale hodnotím skôr ako ukážku/prezentáciu rôznych IT oblastí, čo zlepšuje u študentov všeobecný prehľad. Pri hard skilloch je podľa môjho názoru dôležité hlavne individuálne samoštúdium u študentov. MS ŠTC z Vás nespraví IT profíkov za 2 roky, to si vyžaduje viac driny.

O tom, že pre každého študenta môže byť ŠTC super štart do života nepochybujem. Mňa osobne, posunulo práve v oblasti, ktorej som sa chcel a stále aj chcem venovať. Touto oblasťou bol pre mňa herný vývoj. Vďaka absolvenstskej práci študenta Jozefa Hrušku vrámci ŠTC, ktorý si vybral organizáciu EDU konferencie, som mal možnosť stretnúť Luciu Šickovú, ktorá bola pozvaná ako prezentujúci na túto akciu. Tu som sa jej spýtal na nejaké možnosti stáže u nich v Pixel Federation. Odporučila mi študentský program o vývoji hier, ktorý rozbiehali práve u nich v Pixeli pod názvom Skill Drill. Nezávahal som a skúsil som ísť do toho, čo bolo skvelé rozhodnutie v mojej kariére a posunulo ma obrovským krokom vpred.

Skill Drill bol pre mňa tiež mega rozbehom už v odbore, ktorému sa chcem najviac venovať a od neho sa ďalej odvýjalo veľa ďaľších možností.

Na začiatku to ale bolo práve ŠTC, ktoré mi pomohlo sa posunúť ďalej. Aj keď s trochou štastia ale predsa. No netreba zabúdať, že samo od seba sa nič neudeje – aj vy sami osobne musíte k svojmu osobnému rozvoju prispieť. ŠTC alebo akýkoľvek iný program Vám nedokáže pomôcť bez Vášho individuálneho pričinenia. Toto treba mať stále na pamäti.

Zdieľať článok:

Článok publikoval:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Povinné polia sú vyznačené hviezdičkou *