Adam Čief: Ako mi pomohlo ŠTC v mojej kariére

O programe STC som sa dozvedel počas štúdia na strednej škole vďaka Pani učiteľke PaedDr. Jarmile Janískovej začo som jej veľmi vďačný. Spoluprácu s Microsoftom som považoval za jedinečnú príležitosť, no netušil som až do akej miery mi to pomôže v mojej kariére, a že to nebude len ďalší pekný riadok v životopise.

Osobnostný rozvoj a možnosť pohybovať sa v komunite IT odborníkov považujem za dve najpodstatnejšie benefity, ktoré mi tento program poskytol.

Počas celého STC programu sme sa zúčastnili mnohých teoretických aj praktických školení od špičkových školiteľov zameraných na soft skills a technické znalosti. Všetko to bolo nad rámec našich školských povinností a úlohy, ktoré sme dostávali sa tiež líšili od tých zo školy. Práve to viedlo k tomu, že som sa zlepšil v time managemente, zodpovednosti a doťahovaní vecí do konca.

Účasť na rôznych druhoch Microsoft eventoch so sebou prinášala samotný skvelý pocit, že som ako študent mohol byť niečoho takého súčasťou a možnosť stretnúť sa so zaujímavými ľuďmi. Práve takéto okamihy sú pre mňa obrovskou inšpiráciou a motiváciou pokračovať v tom čo robím. Mali sme možnosť rozvíjať naše organizačné a komunikačné zručnosti.  A vďaka tomu, že som spoznal nových ľudí na týchto akciách dozvedel som sa o rôznych možnostiach seba rozvoja. Či už to boli ďalšie študentské organizácie, iné zaujímavé konferencie a prednášky alebo možnosť zapojiť sa do rôznych iných projektov.

Ako záverečnú prácu programu STC sme organizovali konferenciu na strednej škole kde som študoval. Tu som mal možnosť uplatniť všetky získané skúsenosti a na vlastnej koži si vyskúšať, že zorganizovať celú konferenciu a myslieť úplne na všetko nie je vôbec jednoduché.

Po úspešnom absolvovaní programu STC som sa hneď prihlásil do nadväzujúceho programu MSP – Microsoft Student Partner kde som v rámci skúšobnej doby pokračoval v rôznych aktivitách. Či už to bolo písanie článkov, lektorská činnosť alebo už spomínaná účasť na Microsoft akciách.

Tieto všetky získané skúsenosti viedli k tomu, že práve na akcii Microsoft fest mi bola ponúknutá stáž v IT sektore. Počas tejto stáže som sa učil programovať a cítim, že mi to veľmi pomohlo v nasledujúcich semestroch na vysokej škole a určite sa mi to bude hodiť aj v ďalšej kariére.

Moju cestu v STC teda vnímam ako plnú príležitostí. Stačilo si vybrať to čo ma baví mať chuť sa rozvíjať v danej oblasti ďalej a príležitosť využiť. Som veľmi rád, že som takúto možnosť mal.

Zdieľať článok:

Článok publikoval:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Povinné polia sú vyznačené hviezdičkou *