Čo je Microsoft účet?

Microsoft účet je single sign-on služba, to znamená, že pomocou jedného loginu (prihlasovacieho mena a hesla) je možné pristupovať k väčšiemu množstvu služieb. Tento účet nám umožňuje prihlasovať sa do webových služieb (napr. outlook.com, OneDrive), aplikácií (Skype, Visual Studio) a tiež zariadení (Xbox, Windows 10).

Prvé využitie Microsoft účtu je mailová schránka (pokiaľ si ju vytvoríme spolu s účtom, keďže je možné vytvoriť účet aj na už existujúcu mailovú adresu). K mailu tiež dostávame zdarma 15 GB priestoru na OneDrive. Okrem iného účet môžeme použiť na Skype.

Pokiaľ si zakúpime Office 365, jeho licencia je viazaná práve na Microsoft účet. Ak sa do inštalácie Windows 10 prihlásime pomocou Microsoft účtu, niektoré nastavenia (pozadie plochy, atď.) zdieľajú medzi zariadeniami, kde sme prihlásení pomocou toho istého účtu. Pri nákupe licencií Windows 10 z Microsoft Store je možné aktivovať Windows Microsoft účtom, na ktorý je viazaná licencia Windows. Z Microsoft účtu môžeme tiež kupovať aplikácie vo Windows Store a inštalovať ich až na 5 zariadení, kde sme prihlásení.

Jednou z ďalších výhod pri prihlasovaní do Windows 10 pomocou Microsoft účtu je bezpečnosť. Heslá bežných, lokálnych, účtov vo Windows 8/8.1/10 sú ukladané pomocou tzv. NT hashu, ktorý je menej bezpečný ako Microsoft účet.

Ako si vytvoriť Microsoft účet?

Otvoríme si stránku login.live.com odkiaľ sa prihlasuje do Microsoft účtu.

Klikneme na Create one! hneď pod tlačidlom Next.

s existujúcim mailom

Vyplníme mailovú adresu a heslo (ktoré chceme použiť pre Microsoft účet) a klikneme na Next.

spolu s novým mailom

Pred vyplnením mailovej adresy a hesla klikneme na Get a new email address pod tlačidlom Next.

Vyplníme prihlasovacie meno, ktoré si želáme používať, ak nie je voľné, zvolíme iné a vyplníme ešte heslo.

Zdieľať článok:

Článok publikoval:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Povinné polia sú vyznačené hviezdičkou *