Možnosti zdieľania formulára

(3 minúty) Microsoft Forms je zaujímavý nástroj, nie len na tvorbu formulárov, ale napríklad aj kvízov pre vašich žiakov od spoločnosti Microsoft. Okrem rôznych funkcii a typov otázok nám ponúka aj pestré možnosti zdieľania, na ktoré sa teraz pozrieme.

Vo webovom rozhraní nájdeme možnosti zdieľania vpravo hore pod veľkým zeleným tlačidlom Zdieľať. Po rozkliknutí sa nám zobrazí ponuka so všetkým, čo môžem s formulárom urobiť.
Pre začiatok je dôležité nastaviť dostupnosť, či budú mať k formuláru prístup len ľudia v mojej organizácii, alebo hocikto s odkazom. To samozrejme záleží na mojich potrebách konkrétneho formulára. Takisto mám možnosť zdieľať formulár ako šablónu alebo ponúknuť možnosť úpravy aj ďalším ľuďom pre spoluprácu pri tvorbe formuláru.

4 spôsoby zdieľania

Pri klasickom zdieľaní, kde mám za cieľ zbierať nejaké dáta mám 4 spôsoby zdieľania. Klasický odkaz, ktorý viem kopírovať a ďalej s ním pracovať. Nanešťastie tu nie je možnosť tento link skrátiť, ale na to existuje množstvo webových stránok (napr. bitly.com)zdieľanie odkazu

Ďalej mám možnosť pretvoriť odkaz na QR kód. Veľmi zaujímavá možnosť, ako dať link v pútavej forme napríklad na plagát. Telefón má v dnešnej dobe každý a jednoduchým oskenovaním sa vie k formuláru dostať. zdieľanie QR kódom

Je tu aj možnosť takzvaného embedovania, čiže vloženia formulára priamo do webovej stránky a celkom dobre sa to dá implementovať aj do prezentácii v programe sway. Takto vyzerá výsledok:

Poslednou možnosťou je poslať formulár e-mailom s preddefinovaným znením.zdieľanie e-mailom

Čo sa možnosti spolupráce týka, opäť si viem nastaviť úroveň prístupnosti k úprave formulára. Potom je to takisto jednoduché, ako poslať odkaz na vyplnenie formulára. Potom viem súbežne pracovať s viacerými naraz, čím sa zvýši rýchlosť a efektivita vytvárania. Takto môžu aj viacerí študenti vytvárať spoločné kvízy.Odkaz na spoluprácu

Zdieľanie formulárov s Microsoft Forms nie je žiadna veda a jednoduchým spôsobom si prídu na svoje všetci, ktorí kedy potrebovali dostať kvalitný formulár k ľudom.

Zdieľať článok:

Článok publikoval:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Povinné polia sú vyznačené hviezdičkou *