Čo prináša Windows 10 S?

Microsoft hrdo predstavil Windows 10 S, ktorý má všetko čo učitelia potrebujú mať a ďalších milón ľudí miluje na Windows 10. My si dnes predstavíme čo prináša práe tento systém WIindows 10 S.

Aplikácie budú sťahované z obchodu store

Jedná sa o systém určený primárne študentom a školám, keďže je edukatívne zameraný. Hlavnou devízou je exkluzívna podpora pre Windows Store aplikácie.  To znamená, že iné aplikácie nový systém podporovať nebude.

Systém je chránený

Školy, ktoré budú mať o nový systém záujem, budú chcieť istú mieru ochrany pre svojich študentov. Systém bude chránený pred neželaným malvérom či inými hrozbami, ktoré hrozia pri práci s internetom. Systém bude primárne zameraný na zabezpečenie. Používať napríklad budete prehliadač Windows Edge, keďže podľa Microsoftu ponúka väčšie bezpečie než Chrome a Firefox. Nechýba ochranný program Windows Defender.

Hlasová asistentka Cortana

Medzi užitočnými nástrojmi sa objaví aj hlasová asistentka Cortana, program Windows Ink a Windows Hello pre jednoduché prihlásenie bez potreby zadávania hesla. Systém bude tiež zameraný na cloudové operácie.

Jednoduchá komunikácia so študentmi

Okrem toho, systém Windows 10 S bude disponovať softvérom pre učiteľov, ktorý im pomôže s manažmentom a s jednoduchšiou komunikáciou so študentmi.

Stiahnutie systému zdarma.

Školy, ktoré už fungujú na systéme Windows 10 Pro si budú môcť stiahnúť verziu 10 S zdarma. Ak by ste chceli klasický Windows 10, za aktualizáciu zaplatíte v amerike 49 dolárov čo je okolo 41 eur v prepočte.

Minecraft Education Edition

Microsoft dal sľub priniesť zdarma prístup k tvorivej hre Minecraft Education Edition a tiež k aplikácii Office 365.

Dostupný na počítačoch 

Nasledujúci školský rok by už niektoré triedy mali fungovať práve na tomto systéme. Počítače, ktoré budú disponovať týmto systémom, začínajú na cene cca 189 dolárov, čiže 159,94 eur. Ide o značky Acer, Asus, Dell, Fujitsu, HP, Samsung a Toshiba.

Tak čo poviete, stiahnete si nový systém Windows 10 S, alebo ostanete verný klasickej 10?

Zdieľať článok:

Článok publikoval:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Povinné polia sú vyznačené hviezdičkou *