Microsoft pre školstvo webináre január – marec 2018

Tento školský rok je už tretím, kedy vám každý týždeň prinášame hodinu vzdelávanie vrámci Microsoft pre školstvo webinárov. Hodinka, ktorá vás nič nestojí naopak vás obohatí.

Webináre vám prinášame

každú stredu o 18:30.

Na webinár sa môžete prihlásiť pomocou odkazu aka.ms/webinare.

Neviete, ako sa na webinár prihlásiť? Pozrite si náš článok Schôdzka cez Skype for Business.

Aj teraz sme pre vás pripravili množstvo aktuálnych a zaujímavých tém – technických aj metodických. Prezentujúci budú nielen odborníci zo spoločnosti Microsoft s praxou zo školského prostredia, ale aj samotní učitelia, ktorí sa podelia o svoje nápady ako využívať konkrétne technológie na konkrétnych hodinách.

Čo nás čaká v mesiacoch január až marec:

10.1. – Pošta Outlook: tipy a triky – Jiří Chytil 

Pošta Outlook je súčasťou nielen Office 365 ale aj bežného Microsoft konta. Tipy a triky pri práci s tou online aj offline aplikáciou sa dozviete na prvom webinári v roku 2018.

17.1. – Vytvorte si jednoduchú WordPress stránku pomocou Microsoft Azure – Jakub Arbet (Študentské trénerské centrum Microsoft)

Učíte v škole webové stránky? Aj to, kde sa tie stránky nachádzajú? Na tomto webinári sa dozviete ako si zostaviť jenoduchý server pomocou Microsoft Azure a na ňom systém WordPress pre vytvorenie jednoduchej webovej stránky.

24.1. – Skúsenosti s implementáciou Office 365 v škole – Peter Truchan (Gymnázium sv. Andreja, Ružomberok)

Už z názvu je jasné, že pán učiteľ Truchan sa podelí o svoje skúsenosti s implementáciou systému Office 365 u nich v škole.

31.1. – Intranetová školská sieť – Jiří Chytil

Ako si vytvoriť intranetovú školskú sieť? Ako je práve tento intranet prepojený s Microsoft Teams? Hodinka webinára a hneď ste bohatší na informácie 🙂

7.2. – Minecraft vo vyučovaní – Terézia Vargovčíková (Cirkevná základná škola, Sabinov)

Pani učiteľka Vargovčíková je jednou z troch pedagógov, ktorí nás budú tento rok reprezentovať na celosvetovej konferencii Education Exchange v Singapure. Pre vás odprezentuje projekt, s ktorým sa na túto konferenciu dostala. Malá nápoveda: dvojková sústava pomocou hry Minecraft.

14.2. – Poznámkový zošit pre triedu na prvom stupni – Peter Pallo (Cirkevná základná škola, Trstená)

Príďte sa inšpirovať ako môžete aj vy využívať poznámkový zošit pre triedu na prvom stupni.

21.2. – Priestorová 3D fotografia – Martin Cápay (Gymnázium Golianova, Nitra) 

Pre všetkých učiteľov informatiky prinášame konkrétnu aktivitu vytvorenia priestorovej 3D fotografie s využitím Microsoft technológií.

28.2. – Využitie Microsoft technológií vo vyučovacom procese na SŠ – Kornélia Lohyňová (Hotelová akadémia, Bratislava)

Pani učiteľka Lohyňová sa tento rok zúčastní konferencie Education Exchange ako Fellow – teda rečník na menšom workshope pre učiteľov z celého sveta. Ako ona využíva technológie a ako sa dostala na túto konferenciu vám prezradí na tomto webinári.

7.3. – Tajomstvá aplikácie Fotografie vo Windows 10 – Zuzana Molčanová

Aplikácia Fotografie je predinštalovanou aplikáciou v operačnom systéme Windows 10. Viete že pomocou nej môžete jednoducho a šikovne strihať videá? Alebo vytvárať fotoalbumy. Práve tieto tajomstvá vám odhalíme na tomto pripravovanom webinári.

14.3. – Power BI vo vyučovaní – Jiří Chytil

Ako pracovať s veľkým množstvom dát? A ako to vlastne využiť ešte aj na vyučovaní?

21.3. – Vyučovanie pomocou Microsoft Teams na SŠ – Jarmila Janisková (SPŠ, Nové Mesto nad Váhom)

Pani učiteľka Janisková sa s vami podelí o svoje skúseností s využitím Microsoft Teams na vyučovasom procese na strednej škole.

28.3. – PowerPoint: Tipy a triky – Zuzana Molčanová

Aplikácia PowerPoint je veľmi známa a populárna. Avšak aj tá si prešla revolúciou a ponúka zaujímavé novinky. Počuli ste o prechode Morphing? Viete, že doplnok Office Mix síce končí, ale jeho funkcie sú už implementované priamo do aplikácie PowerPoint?

Tešíme sa na stretnutia s vami 🙂

Zdieľať článok:

Článok publikoval:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Povinné polia sú vyznačené hviezdičkou *