OneDrive for Business a Office Online na platforme Android

Doba ide dopredu a tak to je aj s programami, ktoré používame v práci, robote alebo doma na osobné veci. Rozmýšľali ste niekedy, že by ste dokázali spravovať svoje súbory, prezentácie alebo dokumenty len tak, pomocou aplikácie v mobile? Dnes je všetko možné a aj Microsoft pokročil v tomto smere. Je úplne bežné, že počas cestovania hromadnou dopravou alebo iným spôsobom, kde vlastne človek nemá čo robiť, je schopný spracovávať svoje súbory pomocou prihlásenia do svojho účtu a tak si našetriť voľný čas. Predstavme si OneDrive for business a Office online na platforme Android.

OneDrive for Business

One drive for business je jednoduché dostať na smartfón, tablet alebo inú vymoženosť s operačným systémom Android. Všetko to začína v aplikácii OneDrive, ktorú je možné stiahnuť v obchode Play zadarmo. Hneď po spustení aplikácie si buď vytvoríme nový účet, alebo použijeme už existujúci.

 1. V našej OneDrive aplikácii otvoríme okno s názvom Menu 
 2. Klikneme na Add OneDrive for Business (Pridať OneDrive for Business).

3. Na prihlásenie použijeme údaje z nášho OneDrive for Business účtu.

Prepínanie medzi OneDrive účtom a OneDrive for business je úplne jednoduché vďaka základnému menu.

  

Následne práca v aplikácii a spravovanie súborov vyzerá takto.

Office Online

Tak, ako aj OneDrive for Business, resp. OneDrive, tak aj Office online je dostupný pre všetky platformy zadarmo. Aplikácie Office sú dostupné oddelene ( Microsoft Word, Microsoft Excel, Microsoft PowerPoint, Microsoft Outlook, Microsoft OneNote, Microsoft OneDrive..)

Čo nám ponúkajú jednotlivé aplikácie : 

Word pre Android

 • Microsoft Word pre Android má podobné rozhranie ako vo svojej počítačovej verzii, čo umožňuje vytvárať a upravovať dokumenty celkom jednoducho. Na používanie tejto aplikácie je potreba Microsoft konto, no vďaka Office 365 subscribu sa odomknú vylepšené možnosti, ako napríklad – vložiť zlom strany, upravovať hlavičku, ukážka zmien atd..
 • Ďalšia výhoda tejto aplikácie je, že po skončení práci pri PC a následnom otvorení dokumentu v aplikácii, je človek schopný pokračovať presne tam, kde skončil. Jedná sa o rýchlu synchronizáciu a možno pokračovať tam, kde používateľ skončil svoju prácu predtým, nech sa jedná o ktorekoľvek zariadenie.

  

Excel pre Android

 • Excel pre android nám znovu ponúka podobne rozhranie, ako sme našli vo Worde. Príjemné prostredie, v ktorom je jednoduché sa orientovať, pracovať so vzorcami, stĺpcami a tabuľkami v telefóne za každých okolností.
 • Aplikácia taktiež ponúka množstvo šablón rozpočtu, zoznamu, cestovného plánu a veľa ďalších.

  

PowerPoint pre Android

 • Tak ako aj v počítačovej verzii, aj tu je používateľ schopný vytvárať, upravovať a inak meniť svoje prezentácie. Ako aj ostatné Microsoft aplikácie pre android, aj tu sa data synchronizujú hneď, ako sa dá a tak je možné upravovať kedy si užívateľ zaumieni.
 • Je možné poslať link ľuďom, ktorí chcú vidieť slajdy vašej prezentácie na svojich zariadeniach alebo použiť Skype for bussiness aplikáciu, ktorá zobrazuje vašu obrazovku spoločne aj s audiom.

  

Outlook pre Android

 • Vďaka outlooku pre android už viac nie je potreba, aby ste kvôli prečítaniu dôležitého mailu museli ísť domov alebo do práce. Rýchlo a bezpečne čítajte vaše maily na svojom zariadení.
 • Trieďte si poštu jednoducho vďaka pár potiahnutiam a kliknutiam. Taktiež si nenechajte ujsť dôležité emaily a premiestňujte ich ihneď do prioritnej doručenej pošty.
 • Pripojte svoje ostatné konta ku svojmu outlook a tak pripojte a zdieľajte súbory.

OneNote pre Android

 • Rýchlo a jednoducho spracujte svoje myšlienky do poznámok, ktoré Vám budú vždy k dispozícii. To sa týka aj kreslenia a podobných záležitosti.
 • Svoje poznámky môžte zdieľať a uverejňova. Dovoľte iným upravovať vaše poznámky a tak sa nechať inšpirovať novými nápadmi a názormi alebo si len nechať poradiť.

   

Pre bližšie zobrazenie používania aplikácii Office na platforme android prikladám video.

Používanie aplikácii Office, ako aj OneDrive for Business, na našich zariadeniach (či už mobiloch alebo tabletoch) je veľmi jednoduché, prehľadné a dokáže nám ušetriť čas. Aplikácie sú voľne dostupné, a preto by som ich chcel odporučiť každému.

Zdieľať článok:

Článok publikoval:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Povinné polia sú vyznačené hviezdičkou *