Microsoft pre školstvo webináre apríl – jún 2018

Blížime sa do poslednej tretiny našich Microsoft pre školstvo webinárov v školskom roku 2017/2018.

Webináre vám prinášame

každú stredu o 18:30.

Na webinár sa môžete prihlásiť pomocou odkazu aka.ms/webinare.

Neviete, ako sa na webinár prihlásiť? Pozrite si náš článok Schôdzka cez Skype for Business.

Aj teraz sme pre vás pripravili množstvo aktuálnych a zaujímavých tém – technických aj metodických. Prezentujúci budú nielen odborníci zo spoločnosti Microsoft s praxou zo školského prostredia, ale aj samotní učitelia, ktorí sa podelia o svoje nápady ako využívať konkrétne technológie na konkrétnych hodinách.

Čo nás čaká v mesiacoch apríl jún:

4.4. – Zoznámte sa s PowerAppsJaroslav Šindler, Microsoft

Díky službě PowerApps, těsně integrované do nástrojů Office 365 můžete vytvářet formuláře pro vaše seznamy na týmových webech a vlastní aplikace, bez znalosti programování. Objevte společně s námi kouzlo tvorby aplikace na jednoduchém praktickém příkladu s vedením kázeňských opatření.

11.4. – Chémia a programovanie v MinecrafteZuzana Molčanová, Microsoft

Minecraft: Education Edition je vynikajúca platforma podporujúca výučbu prírodovedných predmetov. Na tomto webinári si predstavíme praktické využitie nového balíčka s názovm Chémia a ukážeme si základné programátorské techniky pomocou Code Connection.

18.4. – Interaktívna tabuľa s Windows 10Petra Vaňková, Základná škola, Lupáčova v Prahe

V současných školách se vyskytují různé druhy techniky a technologií. Neopominutelnou součástí školní třídy se stávali i rozličné interaktivní tabule s ještě rozličnějšími aplikacemi. Mysleli jste však někdy na to, že práce s interaktivní tabulí může být s využitím aplikací ve Windows 10 intuitivnější a nezabere tolik času jako vytváření digitálních učebních objektů v konkrétních prostředích pro interaktivní tabule. A možná už dokonce v některých aplikacích Windows 10 máte vytvořené materiály, jen jste si nikdy neuvědomili, že jejich použití je vhodné i pro interaktivní tabuli. Využili jste například někdy někdy Microsoft Whiteboard?

25.4. – Ste pripravení na GDPR?Jiří Chytil, Microsoft

Váš Office365 je dostatečně bezpečný z pohledu GDPR, jen musíte vědět, kde a jak jej nastavit. Ukážeme si jak zjistit míru zabezpečení Vašeho Office365 a jak jednotlivé části nastavit.

2.5. – Ako využiť Sway a QR kódy k rozhýbaniu skupiny a podpore spolupráceTomáš Pešek, Microsoft

Dozviete sa ako pomocou aplikácie Sway a QR kódov postaviť študentov zo stoličiek a „prinútiť“ k spolupráci. Ukážeme Vám aktivitu tak, ako si ju učitelia užili na jarných workshopoch a prejdeme si spoločne postup, ako si takúto aktivitu vytvoriť. Bude to interaktívne, budete sami tvoriť obsah, ktorý si počas webinára budeme zdieľať, testovať a vzájomne sa inšpirovať.

9.5. – Microsoft Teams v príprave budúcich učiteľovBeáta Brestenská, Prírodovedecká fakulta Univerzity Komenského v Bratislave

Aplikácia Microsoft Teams má naozaj široké využitie. Prídite sa inšpirovať ako využíva túto platformu pani docentka Brestenská pri príprave budúcich učiteľov.

16.5. – Čo je nové vo Windows 10?Zuzana Molčanová a Jiří Chytil, Microsoft

Predstavíme vám čo prinesie najnovšia aktualizácia operačného systému Windows 10 s názvom Spring Creators Update.

23.5. – Využitie 3D Buildera vo vyučovaníPeter Vargovčík, Cirkevná základná škola sv. Jána Krstiteľa v Sabinove

Inšpirujte sa od pána učiteľa Petra Vargovčíka ako využíva 3D Builder či Skicár 3D na svojich vyučovacích hodinách.

30.5. – Skype a možnosti využitia nielen na 1. stupniIbolya Straussová, Súkromná základná škola v Kechneci

Skype môže mať veľmi veľa možností, ako ho využiť na vyučovaní. Skype motivuje, Skype zbližuje, Skype rozvíja prezentačné zručnosti. Poďme sa navzájom inšpirovať, ako sa dá Skype využiť na vyučovaní či krúžkovej čonnosti.

6.6. – Čo je nové v Office?Zuzana Molčanová a Jiří Chytil, Microsoft

Aplikace Office jsou stále doplňovány novými funkcemi. Provedeme Vás novinkami a ukážeme si prvky, které potěší a inspirují každého uživatele Office.

13.6. – Moderné prírodovedné vzdelávanieJúlia Jánošíková, Gymnázium v Malackách

Predstavime vam kratke nahliadnutie do fyziky na nasej skole. Ujkazeme vam ako meriame pomocou elektronickych zariadeni a ako sme znizili potrebu tlacenych protokolov, ktore ziaci odovzdavaju.

20.6. – Zautomatizujte svoju prácu pomocou Microsoft FlowJiří Chytil, Microsoft

Víte, že existují automatické procesy, které mohou běžet na pozadí vašeho Office365. Informují Vás a dělají práci za Vás. Webinář, Vám ukáže jak vše nastavit a že nemusíte být programátor, abyste takovou věc zvládli.

27.6. – Výber toho najlepšieho z webinárov Microsoft pre školstvo 2017/2018Zuzana Molčanová a Jiří Chytil, Microsoft

Prídite sa inšpirovať tým najlepším z webinárov za tento školský rok.

 

Tešíme sa na stretnutie s vami 🙂

Zdieľať článok:

Článok publikoval:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Povinné polia sú vyznačené hviezdičkou *