Microsoft Surface Studio

Surface Studio zmení váš stôl na kreatívne moderné pracovisko.

Hlavným dôvodom je 28″ 4.5k ultra HD monitor z 10 bodovým dotykom, s pomerom strán 3:2. Tento monitor je upevnený na beztiažovom pánte, ktorý sa dokáže pohybovať jednoduchým pritlačením prsta z vertikálnej polohy do polohy 20°. Uhol bol špeciálne navrhnutý aby napodobňoval rysovací stôl. Každý z displejov je farebne kalibrovaný a presne nastavený rovno z továrne, aby zaručil maximálnu presnosť farieb. Je to najtenší LCD monitor, ktorý bol kedy vyrobený v takejto veľkosti a obsahoval farebné profily: sRGB, DCI-P3 a Vivid. Všetky komponenty sa dokázali zmestiť do stojana vďaka použitiu mobilných procesorov, ktoré môžete nájsť napríklad aj v notebookoch. V balení sa nachádza Surface Studio, Surface Pen, Surface Keybord a Surface Mouse.

Bližšie špecifikácie:

Displej: 28″ PixelSense, 4500p x 3000p (192 PPI) rozlíšenie

RAM: 8GB, 16GB alebo 32GB

CPU: 6. generácia Intel Core i5 alebo i7 mobilných procesorov

Úložisko: 64GB SSD s 1TB HDD, 128GB SSD s 1TB HDD alebo 128GB SSD s 2TB HDD

Grafika: Nvidia GeForce GTX 965M 2GB (s Intel Core i5) alebo GTX 980M 4GB (s Intel Core i7)

Porty: 4 USB 3.0 Porty, Ethernet, MiniDisplay Port, 3,5mm jack, SD čítač kariet

Windows Hello sign-in kamera

5MP predná kamera s 1080p HD video

Dvojitý mikrofón

2.1 priestorovo virtuálne reproduktory

Wi-Fi, Bluetooth 4.0

Tento počítač je úžasnou pomôckou pre každého profesionála, ktorý pracuje s grafikou, video m alebo si len rád kreslí. Používatelia hovoria, že kreslenie na Surface Studio je ako keby maľovali na reálne plátno. S Creators updatom prišiel aj Paint 3D čo ešte obohacuje možnosti Surface Studia.

K zariadeniu pre umelcov, ktoré má dotykovú obrazovku, patrí aj nástroj na kreslenie. S týmto vypomôže Surface Pen. Surface Pen má tlakové senzory ktorými dokáže rozpoznať ako chcete písať, či hrubo alebo tenko. To pomôže realistickejším nákresom. Má prispôsobiteľné tlačidlo, ktoré si užívateľ môže nastaviť podľa potreby v Surface app. V základe je nastavené na gumovanie.

Surface Dial je zariadenie v tvare veľkého puku, ktoré je určené na rozšírenie užívateľského vstupu. Pri položení na obrazovku akéhokoľvek dotykového Windows zariadenia sa okolo tohto puku vytvorí radiálne menu s ponukou výberu rôznych farieb, nástrojov a ďalších užitočných funkcií – dá sa využiť vo Windows 10 na rôzne funkcie ako je priblíženie, oddialenie, rolovanie, zmena hlasitosti a zmena jasu displeja. Ako to už pri takýchto zariadeniach býva, môžete naň mapovať klávesové skratky keď otáčate zariadenie v pravo alebo v ľavo. Surface Dial je príslušenstvo kompatibilné s každým zariadením s Windows 10, ktoré podporuje bluetooth.

Ak teda hľadáte počítač so skvelým príslušenstvom a s jedným z najlepších displejov určeným na grafiku, tak je Surface Studio prave pre vás.

 

Zdieľať článok:

Článok publikoval:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Povinné polia sú vyznačené hviezdičkou *