Microsoft predstavil novinky pre hráčov na konferencii E3

Minulý týždeň od 12. do 14.6.2018 v Los Angeles Convention Center konala veľká konferencia pre hráčov s názvom E3. Ešte predtým však spoločnosť Microsoft oznámila pripravované novinky pre všetkých gamerov.

O expozícii

E3 2018 je určite najväčšia udalosť v hernom svete, ktorá sa koná priamo v Los Angeles. Oficiálne sa začína až 12. Júna, ale už pred samotným začiatkom sa už konajú určité akcie. Na tohtoročnú výstavu odhadujú počet návštevníkov cez 65 000. Je to iba 2. rok, čo je E3 otvorená pre verejnosť.

Na samotnom E3 práve ukazujú všetci veľkí vydavatelia svoje hry, na ktoré sa môžete tešiť v nasledujúcom roku. Určite môžete očakávať, že práve títo veľkí vydavatelia odhalia niečo na čo sa môžete tešiť.

Samotný Microsoft predstavil okolo 50 hier už počas jeho nedeľnej konferencie.

10 najväčších oznámení

Halo Infinite

Ďalšia časť populárneho „Halo“ titulu je na ceste. Vyprodukovaná 343 Industries a vytvorená s ich novým Slipspace Engine. „Halo Infinite“ debutoval priamo na brífingu s demom samotného enginu, ktorý ukázal nádhernú grafiku tejto hry.

Sekiro: Shadows Die Twice

Táto novinka zo série „Souls“ od From Software a Activisionu sa zameriava na zombie samuraja. Je to akčná RPG hra s japonskými motívmi a jej spustenie sa očakáva niekedy budúci rok.

Metro: Exodus

Fanúšikovia tejto série sa mohli pozrieť na pokračovanie hier Metro 2033 a Metro: Last Night. Bol to rýchly náhľad do post apokalyptického sveta, presnejšie oblastí Ruska, kde sa vyberiete na útek z moskovského sveta.

Cyberpunk 2077

Hra sa točí okolo despotických neónov a veľkej namyslenosti v úžasných autách. Táto hra od CD Projekt Red je zatiaľ asi najpopulárnejšia od ich veľmi vydarenej RPG hry The Witcher 3: Wild Hunt.

Gears of War 5

Spolu s touto hrou prichádza aj jej arkádová časť s názvom Gears Pop pre mobily a zároveň aj Gears Tactic na PC v Xcom štýle. Čo sa týka samotnej Gears of War 5, tak to je pokračovanie Gears 4, v ktorej sa posúvame ďalej v príbehovej línii hlavných postáv. Vracia sa Marcus Fenix a pribudli aj noví nepriatelia a lokality.

Devil May Cry 5

Vydavateľ Capcom prerazil práve s touto akčnou hrou počas nedeľnej tlačovej konferencie. Príbeh sa točí najmä okolo hlavnej postavy, Nera, ktorý stratil svoju démonickú ruku. V tejto hre určite nebude chýbať ani rýchly súboj v šialenom štýle.

Dying Light 2

Táto hra od Techlandu sa prezentuje ako tvarovaná práve rozhodnutiami hráča, ktoré môžu kompletne zmeniť celý spôsob hrania a tak vznikajú rôzne verzie a možnosti hrania. Tentoraz sa príbeh bude odohrávať v celkom normálnom meste s vysokými budovami a funkčným ekosystémom, ktorý sa dá narušiť svojimi práve svojimi rozhodnutiami a práve kvôli týmto rozhodnutiam môže byť zážitok každého hráča iný.

Battletoads

Tento remake hry z roku 1991 sa takmer po 30 rokoch vracia s možnosťou hrania až pre 3 hráčov.

Shadow of The Tomb Raider

Nové pokračovanie, kde samotná Lara spôsobila niečo, čo teraz musí zastaviť. V hre sa nachádza tiež veľké množstvo hrobiek s úlohami.

Bethesda

Bethesda sa rozhodla využiť virtuálnu realitu počas jej prezentácie, tým že ohlásila dve VR hry: Wolfenstein a Prey.

Vydanie Prey bude neskoršie v tomto roku a pre rozlíšenie od tej bez virtuálnej reality sa bude volať Prey Typhon Hunter VR a príde ako bezplatná multiplayer aktualizácia pre nadchádzajúci Prey DLC s názvom Mooncrash, ktorý by mal vyjsť čo nevidieť.

VR mód Wolfenstein vyjde zasa ako samostatné vydanie niekedy v roku 2019. Bude sa volať Cyberpilot a bude zasadený dvadsať rokov neskôr po udalostiach z Wolfenstein II: The New Colossus.

Nový Xbox

Microsoft potvrdil, že vyvíja nové Xbox konzoly. „Náš hardvérový tým vyvíja ďalšiu generáciu Xbox konzol, kde znova nastavíme, podľa nášho sľubu, benchmarky pre herné konzoly,“ povedal Phil Spencer, riaditeľ osláv pre Microsoft Xbox E3 ukážku.

Doposiaľ neboli špecifikované hardvérové detaily a ani to, kedy môžeme ju očakávať. Aj napriek tomu môžeme predpokladať, že to bude nástupca Xboxu One X. Životnosť konzol sa pohybuje v niekoľkých rokoch a do Novembra 2019 bude Xbox One X už dvojročný.

Microsoft kupuje 5 nových štúdií

Microsoft oznámil na tejto konferencii, že kúpil 5 štúdií, ktoré sa pripoja k jeho Microsoft Studios a budú vytvárať nový obsah pre Xbox. Medzi týmito štúdiami sa nachádzajú aj Undead labs, Playground a Ninja Theory. Xbox hráči sa preto môžu tešiť na veľa nových titulov, ktoré budú exkluzívne pre Xbox a Microsoft platformy. Microsoft oznámil, že im necháva voľnú ruku v kreativite.

Microsoft AI

Microsoft AI zlepší reakciu nepriateľov v hrách a postaví pred hráčov nové výzvy, ktoré ešte doteraz nezažili.

Microsoft Game Streaming

Microsoft potvrdil, že pracuje na službe na streamovanie hier, ktorá prinesie takú kvalitu obrazu ako na konzole aj do ostatných zariadení ako napr. mobilných telefónov.

FastStart

FastStart je nová technológia vyvíjaná pre Xbox a umožňuje, aby sa vybrané hry načítali oveľa rýchlejšie ako predtým. K užívateľom by sa táto technológia mala už dostať tento mesiac.

Zdieľať článok:

Článok publikoval:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Povinné polia sú vyznačené hviezdičkou *