Virtuálny ťahák učiteľa – august 2018

Minulý mesiac sme vám priniesli náš nový formát s názvom Virtuálny ťahák učiteľa, v ktorom nájdete kompaktný prehľad noviniek za predchádzajúci mesiac a naše pripravované udalosti. Nezabudnite si pozrieť Virtuálny ťahák učiteľa za mesiac júl 2018 a teraz poďme na novinky z augusta.

Novinky

Začneme prehľadom noviniek zo série Whats New in Microsoft EDU. Toto je 23 epizóda.

23. august bol veľkým dňom pre všetkých učiteľov zapojeného do programu Microsoft Innovative Educator Expert. Viceprezident pre vzdelávanie v spoločnosti Microsoft – Anthony Salcito oficiálne oznámil členov nového ročníka tohto programu 2018/2019. Do programu MIEE sa tento rok prihlásilo viac ako 8800 pedagógov z celého sveta a tešíme sa, že Slovensko reprezentuje až 60 učiteľov. Registrácia do programu je otvorená aj počas školského roka, takže máte šancu sa prihlásiť aj vy na odkaze aka.ms/mieexpert.

Spoločnosť Microsoft sa aktívne podieľa na rozvoju stratégie digitálnej transformácie a preto vytvorilo takzvané Microsoft’s Education Transformation Framework. Popis tejto stratégie pre ZŠ a SŠ si môžete prečítať aj vy. Taktiež bol zverejnený nový výskum: Čo si rodičia myslia o technológiách v triede.

Do pozornosti by sme vám radi dali aj dve praktické metodiky. Ako využiť aplikáciu OneNote a digitálne pero pri téme: „Prečo sa Titanic potopil?“ a ako môže pomôcť OneNote Class Notebook v príprave a vzdelávaní učiteľa.

Okrem metodík Microsoft organizuje aj online webináre, vzdelávanie pre učteľov v angličtine. V sérii Getting Started with Microsoft in the Classroom sa môžete dozvedieť viac o aplikácii Minecraft: Education Edition, operačnom systéme Windows, poznámkach vo OneNote či spolupráci v Microsoft Teams. Podobné témy prednášajú aj konzultanti v oblasti vzdelávania v spoločnosti Microsoft v sérii s názvom Back to School.

Inšpiráciou pre vás môže byť aj prehľad nových aplikácií dostupnýchMicrosoft Store for Education. Vyskúšate si knižnicu materiálov pre STEM predmety, aplikáciu na hudobnú výchovu alebo aplikáciu ktorá pomocou umelej inteligencie zmení obyčajný text na interaktívnu prezentáciu.

Pre všetkých správcov aplikácia School Data Sync prináša nové vylepšenia.

Windows tím pre vás pripravil niekoľko tipov na august:

Aj v mesiaci august vyšlo nové video na YouTube kanáli Microsoft Office 365. Nezabudnite si ho pozrieť a stiahnuť aj textový prepis.

Pravidelná aktualizácia s novinkami v službe Power BI desktop pre mesiac august je tiež k dispozícii na YouTube kanáli Microsoft Power BI.

Ak používate aplikáciu Office Lens, nepremeškajte informácie o pridaných novinkách.

Prečítajte si aj o tom ako nové funkcie v aplikácii Skype vám môžu pomôcť v tímovej spolupráci v triede.

Minecraft: Education Edition je najnovšie dostupný aj na zariadeniach iPad. Pozrite si dojmy hrajúceho hráča v tomto YouTube zozname, kde sú zároveň dostupné aj ďalšie tipy a triky pre túto hru.

Čo pre vás pripravujeme?

Prípravy na Konferenciu Vzdelávame pre budúcnosť 2018 sú už v plnom prúde. Nezabudnite pravidelne sledovať novinky na stránke aka.ms/vzdelavame.

Registrácia do nového ročníka Študentského trénerského centra Microsoft je otvorená. Odporučte tento program svojim stredoškolákom, registrácia je na stránke stc.microsoft.sk.

 

Veríme, že augustový Virtuálny ťahák učiteľa vás obohatil a tešíme sa na vás o mesiac.

Zdieľať článok:

Článok publikoval:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Povinné polia sú vyznačené hviezdičkou *