Microsoft pre školstvo webináre október – december 2018

Microsoft pre školstvo webináre sú tu opäť! Už štvrtý školský rok Vám prinášame bezplatné online vzdelávanie z pohodlia Vášho domova. Tento rok však prichádzame s jednou zásadnou zmenou. Microsoft pre školstvo webináre sa prednahrávajú. Každú stredu sa tak môžete tešiť na vždy nové video zamerané na nejakú konkrétnu technológiu prezentovanú špecialistom, alebo na metodiku prezentovanú pedagógom.

Je nám jasné, že obyčajné video nestačí. Dôležité je komunikovať s ostatnými pedagógmi, zdieľať svoje skúsenosti či poradiť sa ohľadom konkrétneho problému. Presne na tieto účely sme pre Vás pripravili novú skupinu na sociálnej sieti Facebook s názvom Učíme s technológiami. Pridajte sa do skupiny a diskutujte.

Vieme však, že ani Facebooková skupina nemusí občas stačiť. Preto vždy začiatkom každého mesiaca vo vopred určených termínoch bude prebiehať Konzultačná hodina online. Na konzultačnú hodinu sa budete môcť pripojiť na už známej adrese aka.ms/webinare. Konzultačná hodina bude prebiehať v stredu o 18:30 v určených termínoch.

Termíny konzultačných hodín

7. 11. 2018 – Konzultačná hodina webinárov zverejnených v mesiaci október 2018

5. 12. 2018 – Konzultačná hodina webinárov zverejnených v mesiaci november 2018

9. 1. 2019 – Konzultačná hodina webinárov zverejnených v mesiaci december 2018

6. 2. 2019 – Konzultačná hodina webinárov zverejnených v mesiaci január 2019

6. 3. 2019  – Konzultačná hodina webinárov zverejnených v mesiaci február 2019

3. 4. 2019  – Konzultačná hodina webinárov zverejnených v mesiaci marec 2019

15. 5. 2019 – Konzultačná hodina webinárov zverejnených v mesiaci apríl 2019

5. 6. 2019 – Konzultačná hodina webinárov zverejnených v mesiaci máj 2019

26. 6. 2019 – Konzultačná hodina webinárov zverejnených v mesiaci jún 2019

Aké témy sme si pre Vás pripravili v mesiacoch október až december 2018?

17.10. – Vedecký tím – Júlia Jánošíková (Gymnázium v Malackách)

Prvý webinár v školskom roku je venovaný metodike od pani učiteľky Julky Jánošíkovej. Ako pripraviť aktivitu na 3 a viac vyučovacích hodín pre žiakov so zameraním na prácu v skupinách? Ako podnietiť ich aktivitu a bádateľské zručnosti? Vytvorte si aj vy svoj Vedecký tím.

24.10. – Ako robiť IT v škole lepšie – Michal Lenhart (Microsoft)

Na webinári sa dozviete ako pomocou nástroja Powershell viete vykonávať základné úkony pri správe používateľov a skupín v O365. Ukážeme si pripojenie do tenantu Office 365 cez Powershell, základné operácie s používateľským účtom, zobrazenie informácie o účte, resetovanie hesla, priradenie licencie a mnohé iné.

7.11. – Ako využívame SharePoint my? – Jana Tokárová 

Vďaka službe PowerApps si môžete vytvoriť vlastné aplikácie i do mobilu a to aj bez znalosti programovania. Ukážeme si dve jednoduché aplikácie (Hlásenie porúch IKT a články na web), ktoré vznikli z obyčajných formulárov pre zoznamy a ktoré podporujú spoluprácu medzi učiteľmi na tímovom webe SharePoint.

14.11. – Minecraft: Education Edition v slovenskej škole – Zuzana Molčanová (Microsoft) a hostia

Slovenská škola hrou pomocou Minecraft: Education Edition nie je futuristický pohľad. Ukážeme vám konkrétne Minecraft svety v slovenčine, ktoré môžete využiť na konkrétnych hodinách Slovenského jazyka či matematiky.

21.11. – Matematika v aplikáciách: Kvadratická funkcia – Jarmila Janisková (SPŠ v Novom Meste nad Váhom)

Ako pripraviť materiály a prostredie pre bádateľské vyučovanie v matematike s využitím Microsoft aplikácií so všetkým, čo ponúkajú.

28.11. – Zoznámte sa s Microsoft Office 2019 – Zuzana Molčanová a Jiří Chytil (Microsoft)

V októbri spoločnosť Microsoft oznámila príchod novej verzie obľúbeného kancelárskeho balíka Microsoft Office 2019. Čo je nové v Office? Aké funkcie môžu obohatiť Váš vyučovací proces a domácu prípravu?

5.12 – BBC micro:bit na strednej škole – Martin Cápay (Gymnázium na Golianovej ulici v Nitre)

Physical programming, je typ programovania, kde sa programujú malé mikropočítače s rôznymi senzormi. Programátor nepracuje iba so vstupmi a výstupmi na monitore počítača, ale vhodne reaguje na aktuálne dáta získané zo svojho vlastného okolia (zrýchlenie, teplota, vlhkosť). V roku 2017 firma BBC zrealizovala projekt vývoja edukačného nástroja vhodného pre všetkých žiakov bez rozdielu a tak vznikol programovateľný hardvér micro:bit. Okrem základných senzorov, priamo integrovaných do mikropočítača je možné k zariadeniu pripojiť senzory a zariadenia rozširujúce jeho schopnosti. BBC mMicro:bit je programovateľný cez blokový jazyk, javascript alebo Python. Na webinári si na konkrétnych príkladoch ukážeme ako implementovať micro:bit na hodinách informatiky na SŠ.

12.12. – Čo nové priniesla októbrová aktualizácia do Windows 10? – Zuzana Molčanová a Jiří Chytil (Microsoft)

Operačný systém Windows 10 na polročnej báze prináša vždy novú veľkú aktualizáciu. Tento rok vyšla októbrová aktualizácia a my Vám predstavíme, čo nové so sebou priniesla.

19.12. – Využitie Jigsaw techniky s Microsoft technológiami – Kornélia Lohyňová (Hotelová akadémia na Mikovíniho ulici v Bratislave)

Jigsasaw alebo „skladačka“ je kooperatívna metóda učenia sa žiakmi na vyučovacej hodine. Je to veľmi efektívna metóda učenia sa nového učiva pretože najlepšie sa učíme vtedy, ak učíme iných. Na webinári si ukážeme, ako možno túto metódu uplatniť na vyučovaní s využitím Microsoft technológií.

 

Aj naďalej Vám chceme prinášať kvalitný obsah a veríme, že tento nový formát Vám pomôže pri zavádzaní nových technológií do vyučovacieho procesu.

Zdieľať článok:

Článok publikoval:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Povinné polia sú vyznačené hviezdičkou *