Microsoft pre školstvo webináre apríl – jún 2019

Už štvrtý školský rok Vám prinášame bezplatné online webináre, ktoré môžete sledovať zo svojich domovov, v práci počas voľnej hodiny či na cestách. Tento rok pre Vás webináre pravidelne prednahrávame a každú stredu zverejňujeme nové video. Zameriavame sa nielen na nejakú konkrétnu technológiu, ale aj metodické návody, postupy a príklady z dobrej praxe od učiteľov, s ktorými spolupracujeme.

Aby ste mohli diskutovať o videách, či informáciách, ktoré ste sa v nich dozvedeli, pripravili sme pre vás novú skupinu na sociálnej sieti Facebook s názvom Učíme s technológiami. Pridajte sa do skupiny a diskutujte.

Všetka nahrávky z predchádzajúcich webinárov môžete nájsť na našom blogu v sekcii Webináre. Na začiatku každého mesiaca organizujeme aj konzultačné hodiny naživo, počas ktorých sa môžete špecialistov pýtať na konkrétne vaše témy. Na konzultačnú hodinu sa budete môcť pripojiť na už známej adrese aka.ms/webinare. Konzultačná hodina bude prebiehať v stredu o 18:30 v určených termínoch.

Termíny konzultačných hodín

3. 4. 2019  – Konzultačná hodina webinárov zverejnených v mesiaci marec 2019

15. 5. 2019 – Konzultačná hodina webinárov zverejnených v mesiaci apríl 2019

5. 6. 2019 – Konzultačná hodina webinárov zverejnených v mesiaci máj 2019

26. 6. 2019 – Konzultačná hodina webinárov zverejnených v mesiaci jún 2019

V posledných troch mesiacoch školského roka 2018/2019 nás čakajú témy:

3.4. – Azure Infromation Protecton – ako zabezpečiť Offic365 – Jiří Chytil (Microsoft)

Zamysleli ste sa niekedy nad tým ako GDPR praktizujete v škole? GDPR nie je len o predpisoch, ale aj o praktickom každodennom živote školy. Predstavte si, že vrámci školy posielate email, ktorý obsahuje „citlivé“ informácie, ktoré patria len do rúk osôb, ktorým ich posielate. Viete zabezpečiť aby takýto email nebol preposlaný mimo školu alebo nebol vytlačený na tlačiarni alebo odfotený printscreenom?
Alebo riešite v škole s kolegami dokument, ktorý je čisto interný a nechcete aby Vašu školu opustil na nejakom USB kľúči a v prípade straty sa ku nemu niekto dostal?
Čo môže urobiť Váš správca pre to aby boli Vaše dokumenty a emaily v bezpečí a netúlali sa nekontrolovateľne digitálnym svetom? Máme pre Vás odpoveď a riešenie tohto problému. AIP. Za týmito troma písmenkami sa skrýva riešenie, ktoré Vám dá kontrolu nad Vašimi emailami a dokumentami.
Tento webinár je zameraný na správcov školskej siete ale mali by si ho pozrieť aj riaditelia škôl a učitelia. A to najlepšie na záver? Okrem pozretia videa Vás to nebude stáť nič. Všetko potrebné sa dozviete vo webinári.

10.4. – Doplnky, aplikácie a hry na 1. stupni ZŠ – Ibolya Straussová (SZŠ Kechnec)

Práca so žiakmi na 1. stupni si vyžaduje osobitný prístup. Je čoraz ťažšie zaujať ich pozornosť a vyplniť čas na hodinách zábavnou formou. Mnohé doplnky, aplikácie či hry napr. z Microsoft Store nám pomôžu s precvičovaním učiva napr. na matematike, vyskúšame si aplikáciu na výučbu hodín v dvoch jazykoch (prvouka, CLIL). Ukážeme si aj doplnok PowerPointu Comic Character, ktorý je vhodný na spestrenie prezentácií.

17.4. – Využitie Microsoft Azure Machine Learning Studio pre stredné školy – Juraj Vasek (Microsoft Student Partner)

Microsoft Azure Machine Learning Studio je online prostredie pre tvorbu jednoduchých aj zložitejších projektov v programovacích jazykoch Python, R, prípadne cez grafické prostredie bez nutnosti programovania a ich vzájomné kombinácie.
Súčasťou je veľa ukážkových datasetov, na ktorých si žiaci môžu vyskúšať čistenie dát a následne rôzne predikčné modely a prácu s nimi.
Všetko je možné zvládnuť bez znalostí programovania, vytrénovaný model, môže byť vyexportovaný formou online API a jednoducho použiteľný napríklad v Excel-i. Integrovaná je aj podpora Jupyter notebookov a celá služba je v základe zadarmo, pre veľké projekty je sú k dispozícii prémiové členstvá, ale tie už presahujú potreby väčšiny študentov.
Vo webinári si ukážeme ako MS Azure Machine Learning Studio spustiť, prejdeme si zopár top vychytávok a vytvoríme si demo projekt s využitím strojového učenia.

24.4. – Čo sme si priniesli z konferencie Education Exchange 2019? – Jarmila Janisková, Júlia Jánošíková, Katarína Hvizdová, Michaela Lesajová MIE Experts and Fellows

E2 – výmena skúsenosti, spolupráca, prehliadka inovácii vo vzdelávaní. Naše inovatívne učiteľky Miška a Katka, ktoré v tomto piatom ročníku reprezentovali Slovensko na E2 v Paríži, sa s vami podelia o skúsenosti, o nové informácie, ktoré získali počas E2, ale aj o zážitky, ktoré sú neodmysliteľnou súčasťou takejto veľkej celosvetovej prehliadky toho najinovatívnejšie v oblasti vzdelávania.

15.5. – Ovládnite všetky interaktivne tabule vo vašej škole – Zuzana Molčanová (Microsoft)

Už ste unavení z príprav jednej vyučovacej hodiny na rôzne typy interaktívnych tabúľ? Je úplne prirodzené, že si v škole chceme šetriť prácu a nesedieť hodiny nad rôznymi typmi softvérov interaktívnych tabúľ. Predstavíme vám Microsoft Whiteboard – aplikáciu na operačnom systéme WIndows 10. Osvojte si prácu s jednou aplikáciou a ovládnite všetky interaktívne tabule.

22.5. – Classcraft – gamifikáciou k učeniu – Nika Klimová, UKF Nitra

Classcraft je engagement management system, ktorý v sebe zahŕňa gamifikačné prvky. Je dostupný v 2 verziách – zadarmo a platenej verzii. Ukážeme a porovnáme si obe. Podstatou je študent, ktorý je v Classcrafte avatarom – postavičkou so schopnosťami. Na základe získavania bodov si študenti môžu avatara a jeho domácich miláčikov vylepšovať. Classcraft podporuje aj kolaboráciu, kde môže učiteľ žiakov rozdeliť do tímov a body dostáva celý tím. Okrem toho si predstavíme aj skupinové nástroje – Koleso osudu, Varnoví jazdci, Súboje so šéfom, Biela hora, Beh lesom, Údolie Makus či Poklad Tavurosy. Ukážeme si, ako učiteľ vytvára svoje vlastné úlohy a nezabudneme ani na ukážky – vytváranie vizitky šéfa firmy či rôzne prázdninové tajné misie.

29.5. –  Windows 7 End of support alebo čo sa stane 14. januára 2020  – Michal Lenhart (Microsoft)

Operačný system Windows 7 bol vydaný 22. Júla 2009. Jeho digitálny život sa však už pomaly po 10 rokoch existencie chýli ku koncu.
Spoločnosť Microsoft rieši podporu operačných systémov vždy v 10 ročných cykloch. 14. Január 2020 je deň, kedy sa ukončí podpora vydávania bezpečnostných aktualizácií pre tento operačný system. Čo to znamená v prostredí školy, aké sú možnosti riešenia ďalšej podpory. Aká ja vhodná alternatíva a ako ju úspešne nasadiť v prostredí školy? Toto všetko sa dozviete v našom webinári.

5.6. – S akým projektom sme rezprezentovali na Education Exchange  – Michalela Lesajová, Katarína Hvizdová, MIE Experts

Michaela Lesajová – Dokážeme spolupracovať?
Hodiny geografie nemusia prebiehať len v triede. Žiaci na hodinách prezentujú svoje videá, ktoré vytvárajú spoločne v skupinách. Vo videách predstavili svoje „naj“ miesta na Slovensku.Pomocou aplikácie Whitebard vytvorili mapu nášho mesta s fotografiami poukazujúcimi na minulosť a súčasnosť vybraných lokalít.
Katarína Hvizdová – PROJECT BASED LEARNING
Všetky deti sú deťmi. Nie oni by mali zapadnúť do učiteľovho sveta, ale učiteľ by mal zapadnúť do ich. Učiteľ je ten kto odovzdáva svoje vedomosti a motivuje žiakov učiť sa. Projektové vyučovanie je vyučovanie, ktoré dokazuje, že škola nemusí byť nuda a že poznatky a vedomosti sa dajú naučiť bez slaboduchého memorovania a nudného výkladu. Prostredníctvom tohto projektu vytvárame netradičné podmienky vo vyučovaní a pomocou netradičných prístupov, nástrojov a aktivít spoločnosti Microsoft ich integrujeme do každodenného života.

12.6. – Novinky v Office 365  – Jiří Chytil, Michal Lenhart (Microsoft)

Ako ste si už iste všimli tak v aplikáciách Office 365 spoločnosti Microsoft neustále pribúdajú novinky. V tomto webinári Vám predstavíme novinky, ktoré prišli do Office 365 od poslednej aktualizácie v roku 2018. Čaká Vás webinár plný praktických úkážok a budete si môcť s nami vyskúšať nové veci a nové možnosti aplikácií. Naše ukážky sú nie len technické ale predovšetkým praktické, zamerané hlavne na využite pri vyučovaní rôznych predmetov v škole. Spoločnosť Microsoft neustále prináša novinky pre školské prostredie aby sa Vaše vyučovacie hodiny stali atraktívnejšíe, preto sú aj tieto ukážky zamerané hlavne na výučbové nástroje.

19.6. – Microsoft Forms v administratíve školy, testovaní študentov a vytváraní dotazníkov s prepojením na Microsoft Excel a Power BI  – Jan Šuvada

Každodenný život v škole prináša so sebou potrebu zbierania rôznych údajov. Organizujeme stretnutia, prihlasujeme sa do záujmových krúžkov, zisťujeme od kolegov, rodičov a žiakov rôzne informácie, vytvárame testy pre žiakov, ktoré potrebujeme aj ohodnotiť alebo poskytnúť automatizované vyhodnotenie.
Microsoft Forms sú na toto všetko ideálnym prostriedkom, ktorý využijeme nie len v škole. Zozbierané údaje vieme v nich priamo aj vyhodnotiť, výsledky môžeme spracovať a vyhodnotiť v Exceli alebo ich „vizualizovať“ pre kolegov, rodičov a žiakov v PowerBI.
O tomto všetkom sa dozviete v našom webinári.

Tešíme sa na stretnutia s vami a veríme, že tieto vzdelávacie videá vám pomôžu pri vašej práci.

Zdieľať článok:

Článok publikoval:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Povinné polia sú vyznačené hviezdičkou *