Program Microsoft Innovative Educator Expert 2019/2020

V ďalšom školskom roku spoločnosť Microsoft ponúka všetkým učiteľom zapojiť sa do programu s názvom Microsoft Innovative Educator Expert (MIE Expert). Program MIE Expert je hlavne o budovaní komunity a vzťahov medzi slovenskými a zahraničnými učiteľmi. Na Slovensku sa nachádza veľmi veľa pozitívnych príkladov učiteľov, ktorí robia zaujímavé aktivity a práve prostredníctvom tohto programu sa môžu podeliť o svoje skúsenosti a navzájom sa inšpirovať.

O programe MIE Expert

V spoločnosti Microsoft veríme, že technológie samotné nemôžu u študentov budovať zručnosti 21. storočia. Technológie tento proces urýchľujú, ale samy o sebe neumožňujú zmenu. Veríme v silu pedagóga a v to, aký vplyv môžu mať, keď sa spoločne stretnú a sú ocenení za ich úspechy.
Program MIE Expert je exkluzívny program, vďaka ktorému spoločnosť Microsoft dokáže objaviť pedagógov z celého sveta, ktorí sú akísi vizionári a ukazujú svojim kolegom rôzne spôsoby ako efektívne využívať technológie pre zlepšenie vzdelávacieho procesu a študentských výsledkov.
MIE Experti pomáhajú spoločnosti Microsoft viesť inovácie vo vzdelávaní, odporúčajú a zdieľajú svoje názory na efektívne využívanie technológií vo vzdelávaní s kolegami, či inými pedagogickými pracovníkmi či lídrami. Poskytujú prehľad o nových produktoch spoločnosti Microsoft či nástrojoch určené pre vzdelávanie a zdieľajú svoje osvedčené postupy s ostatnými pedagógmi.

Ako sa zapojiť do programu?

Registrácia do tohto programu pre pedagógov je spustená počas celého školského roka. Môžete tak urobiť kedykoľvek. Avšak odporúčame zaregistrovať sa najneskôr do 15. júla 2019, aby ste dostávali informácie hneď zo začiatku školského roka.
Predtým, než vyplníte registračný formulár, je potrebné, aby ste splnili tieto tri úlohy:

Úloha 1:

Pri registrácii do MIE Expert programu je potrebné, aby ste uviedli URL adresu k vášmu verejnému profilu. Ako na to?
Zaregistrujte sa na stránke Microsoft Educator Community a vyplňte svoj profil. Registrácia je možná iba s účtom Office 365 alebo s Microsoft kontom (hocijaký outlook alebo hotmail účet).
URL adresu k vášmu profilu nájdete tak, že pôjdete na stránku Edit Profile a pozriete sa do sekcie základné informácie.

Úloha 2:

Uistite sa, že ste na Microsoft Educator Community získali 1000 bodov, aby ste sa stali Certifikovaným MIE. Aby ste sa stali MIE Expertom (alebo v programe pokračovali) musíte byť predtým Certifikovaným MIE.
Body môžete získať aj tak, že vo vašom profile si vyberiete časť Redeem code a zadáte kód ZMFDA18019

Úloha 3:

Vytvorte 2-minútové video alebo Sway prezentáciu, kde odpoviete na jednu z otázok:
 • Prečo sa vy považujete za MIE Experta?
 • Opíšte, ako by ste inovatívnymi spôsobmi začlenili Microsoft technológie do vyučovacieho procesu vo vašej triede. Nezabudnite na artefakty, ktoré budú demonštrovať vašu inováciu.
 • Ak sa stanete MIE Expertom, ako to ovplyvní vašu pozíciu najbližších 12 mesiacov?
Odpovedzte kreatívne a tak, aby vaša odpoveď odzrkadľovala čo robí vás expertom vo vašej oblasti.
Potom, ako splníte tieto tri úlohy, budete pripravení pre vyplnenie registračného formulára (najneskôr do 15. júla 2019) na odkaze

http://aka.ms/mienomination.

MIE Experti majú tieto príležitosti:

 • prístup k profesionálnemu a kariérnemu rozvoju a certifikácie,
 • zdieľať svoje skúsenosti so svetovo uznávanými pedagógmi a špecialistami, aby ďalej rozvíjali svoje inovácie,
 • budovať komunitu učiteľov vo vašom okolí (škola, okres, kraj) tak, že budete mať možnosť prednášať, trénovať a/alebo mentorovať kolegov, podporovať ich v aktivite na portáli Microsoft Educator Community,
 • byť súčasťou vybraných skupín pedagógov, ktorí pomáhajú vývojárskym tímom spoločnosti Microsoft vďaka ich cennej spätnej väzbe tak, aby Microsoft produkty boli špeciálne vytvorené pre potreby pedagógov,
 • testovať nové produkty, ktoré sa nachádzajú v beta verzii a zúčastniť sa pri navrhovaní programov či nástrojov zameraných na vzdelávanie,
 • reprezentovať spoločnosť Microsoft prostredníctvom ukážok jednotlivých produktov a návštevami rôznych udalostí,
 • spolupracovať s inovatívnymi učiteľmi po celom svete,
 • organizovať workshopy, na ktorých budú demonštrovať ako využívajú Microsoft technológie počas ich vyučovacích hodín,
 • príležitosť nominovať sa a stať sa Skype Master učiteľom.

Konferencia Education Exchange

Každý rok spoločnosť Microsoft organizuje celosvetovú konferenciu s názvom Education Exchange, kde nás pravidelne reprezentujú aj učitelia zo Slovenska. Konferencia sa koná vždy na inom mieste: Paríž (2019), Singapur (2018), Toronto (2017), Budapešť (2016), Seattle (2015), Barcelona (2014) atď.
Každý z MIE Expertov na Slovensku má možnosť prihlásiť sa so svojim projektom a byť vybraní na túto konferenciu.

Tešíme sa na vás!

MIE Expertov vyberie edu tím spoločnosti Microsoft na základe odpovedí v nominačnom formulári. Všetci členovia programu MIE Expert budú oficiálne oznámení v priebehu augusta 2019.
Radi vás privítame v našej komunite inovatívnych učiteľov na Slovensku!

 

Zdieľať článok:

Článok publikoval:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Povinné polia sú vyznačené hviezdičkou *