Záverečný projekt z programovania: Vzdelávajte angličtinu zábavnejším spôsobom

V dnešnej dobe existuje množstvo spôsobov, ako žiakov efektívne učiť a precvičovať cudzie jazyky. Nie vždy sú však tieto spôsoby pre mladších žiakov atraktívne, pretože sú jednoducho nudné. Práve na tento problém sa zameriava môj program enLearn.

Detekcia slovíčok za pomoci umelej inteligencie

Ako študent Študentského Trénerského Centra spoločnosti Microsoft som si za môj záverečný projekt z lekcie programovania vybral práve školstvo a cudzie jazyky. Môj program, ktorý je aktuálne v BETA verzii, sa zameriava na precvičovanie anglických slovíčok za použitia umelej inteligencie.
Celý princíp programu spočíva v tom, že si učiteľ vyberie akýkoľvek obrázok z internetu alebo si odfotí vlastnú fotografiu. Obrázok bude následne vyhodnotený umelou inteligenciou, ktorá rozpozná všetky objekty, ktoré sa na ňom nachádzajú. Ak by sa učiteľovi niektoré slovíčka nepáčili alebo nehodili k danému obrázku, môže ich jednoducho zo systému odstrániť. Naopak, ak učiteľovi niektoré slovíčka v systéme chýbajú, môže si ich ručne doplniť.

Úprava slovíčok

Žiakom sa následne zobrazí len samotný obrázok a ich úlohou je čo najpresnejšie vymenovať všetky slovíčka s ním spojené. Slovíčka žiaci vpisujú priamo do aplikácie, ktorá ich úspešnosť dokáže sama vyhodnotiť. Popri vyhodnotení dostanú žiaci aj odporúčania, na ktorú oblasť sa majú viac zameriavať.
Aplikácia je dostupná zadarmo pre každého moderného učiteľa a stiahnuť si ju môžete na tomto odkaze.

Zdieľať článok:

Článok publikoval:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Povinné polia sú vyznačené hviezdičkou *