Microsoft pre školstvo webináre september – december 2019

Piaty školský rok k Vám opäť prinášame bezplatné online vzdelávanie z pohodlia Vášho domova – Microsoft pre školstvo webináre 2019/2020. Tento rok sme si pre Vás pripravili menšiu zmenu. Prečo? Často sme dostávali spätnú väzbu od učiteľov, že v tom istom čase prebiehajú aj webináre českých kolegov – Večerní univerzity, ktorých by sa tiež radi zúčastnili. A preto sme sa rozhodli organizovať webináre naživo každé dva týždne, no a zvyšné dva týždne sa môžete pripojiť na české univerzity. Aké témy, si naši českí kolegovia pre vás pripravili nájdete na stránke: aka.ms/univerzita. A o tom kedy prebiehajú, Vás budeme informovať na našej facebookovej stránke. 

Prvá česká Večení univerzita začína 11.9.2019 o 19:00 na odkaze aka.ms/vulink

a prvý webinár Microsoft pre školstvo sa uskutoční 18.9.2019 o 19:00 na odkaze aka.ms/webinare.

V mesiacoch september až december sme pre vás pripravili množstvo aktuálnych a zaujímavých tém – metodických aj technických. Prezentujúci budú skúsení pedagógovia zapojení do programu Microsoft Innovative Educator Expert aj zástupcovia spoločnosti Microsoft s praxou zo školského prostredia. Všetci sa podelia o svoje nápady ako využívať konkrétne technológie na konkrétnych hodinách.

V mesiacoch september až december 2019 sa môžete tešiť na:

18.09. – Letné novinky v hre MinecraftZuzana Molčanová (Microsoft)

Počas leta k nám prišla nová „Back to school“ aktualizácia hry Minecraft: Education Edition, ktorý priniesla mnoho zmien. Na webinári Vám ukážeme tieto novinky a predstavíme nápady ako ich prakticky využiť vo vyučovacom procese.

02.10. – Webstránky v aplikácii Sway – Nika Klímová (UKF Nitra)

Microsoft Sway sa nemusí využívať len ako jednotlivý link. Pri vzájomnom prelinkovaní Sway-ov sa dá vytvoriť webstránka do jednotlivých individualizovaných tried. Žiaci si môžu sťahovať súbory a dokumenty, čítať úlohy, riešiť obrázkové úlohy, dá sa tam vložiť formulár. MS Sway je súčasťou mojich vyučovacích hodín a na webinári si ukážeme, ako rýchlo a jednoducho sa MS Sway dá využiť vo vyučovaní.

16.10. – Digital Storytelling Katarína Hvizdová (ZŠ Ul. Karpatská, Svidnik)

Storytelling neznamená len rozprávanie príbehov, sú to aj bežné správy medzi žiakmi, fotky, časopisy, ktoré čítajú… Existuje stovky rokov a je to tá najprirodzenejšia ľudská činnosť a umenie zároveň. Pomocou príbehov sa odovzdávajú vedomosti, informácie, či tradície. Príbehy nám pomáhajú pochopiť svet a práve preto majú veľmi dôležité miesto aj v triedach. V rámci webinára sa dozviete ako kombinovať tradičné techniky rozprávania s digitálnymi technológiami tak, aby žiaci získali zručnosti aj pri online nahrávaní, editácií a zdieľaní svojich príbehov naprieč hranicami rôznych krajín.

30.10. – Geografia, to nie sú len mapy Michaela Lesajová (Spojená škola sv. Jozefa, Nové Mesto nad Váhom)

Na hodinách geografie často pracujeme s množstvom dát. Microsoft Excel ponúka mnohé možnosti ich vizualizácie. Niektoré z nich si ukážeme. V Microsoft Store nájdeme zaujímavé aplikácie. Galaxie, miesta na Zemi a iné objekty môžeme mať ako na dlani. Mnohé môžeme efektívne využiť na vyučovaní.

13.11. – Školský výlet s aplikáciou Flipgrid Júlia Jánošíková (Gymnázium, Malacky)

Webinár, ktorý pripravujeme bude o zdieľaní praktickej skúsenosti. Dozviete sa ako sme využili Flipgrid počas školského výletu. Dosiahli sme to, že študenti mali zaujímavú aktivitu, ktorou objavili krásu miesta na ktorom sme boli, využili technológie a zároveň sa aj zabavili. Ako študenti tvorili videá a fotografie, plnili rôzne úlohy a všetko nahrávali zverejňovali na Flipgide uvidíte a budete počuť vo webinári.

27.11. – Ako využiť prvky eduScrum v projektovom vzdelávaní Kornélia Lohyňová (Hotelová Akadémia, Bratislava)

EduScrum je framework na koučovanie študentov. Hlavným poslaním je preniesť zodpovednosť za vzdelávanie na študenta. Webinár vám dá odpoveď na otázky, ako využiť prvky eduScrum v projektovom vzdelávaní pomocou Microsoft nástrojov a ako pritom rozvíjať kompetencie SEL.

11.12. – Buď SMART s micro:bitom Martin Cápay (Gymnázium, Golianova 68, Nitra)

Učitelia sa dozvedia ako hodiny informatiky prepojiť s reálnym životom. Budeme riešič otázku: „Ako funguje inteligentná domácnosť?“. Chceme ukázať ako sa dá touto, čím ďalej tým viac rozšírenou témou, inteligentné domácnosti, obohatiť výučba programovania. S využitím zariadenia BBC micro:bit a doplnkovej sady senzorov, budeme v drevenom modeli domu zobrazovať aktuálnu teplotu, automaticky rozsvecovať svetlá, zapínať ventiláciu, či zavlažovať kvety.

Aj naďalej Vám chceme prinášať kvalitný obsah a veríme, že tento nový formát Vám pomôže pri zavádzaní nových technológií do vyučovacieho procesu.

Tešíme sa na všetkých počas nielen Microsoft pre školstvo webinárov 2019/2020 ale aj Večerných univerzít.

Zdieľať článok:

Článok publikoval:

and

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Povinné polia sú vyznačené hviezdičkou *