Microsoft pre školstvo webináre január – marec 2020

Jesenné webináre prebehli a my pre vás máme ako vianočný darček dalšie webináre.

V mesiacoch január až marec sme pre vás pripravili množstvo aktuálnych a zaujímavých tém – metodických aj technických. Prezentujúci budú skúsení pedagógovia zapojení do programu Microsoft Innovative Educator Expert aj zástupcovia spoločnosti Microsoft s praxou zo školského prostredia. Všetci sa podelia o svoje nápady ako využívať konkrétne technológie na konkrétnych hodinách.

V mesiacoch január až marec 2020 sa môžete tešiť na tieto webináre:

08.01 – Školský intranet a manažovanie úloh v Planneri
– Jana Tokárová (Stredná zdravotnícka škola, Michalovce)

Pre úspešné zvládnutie úlohy je potrebné dobré plánovanie a ešte lepšie, ak na úlohe pracujeme viacerí – spolupráca. Povieme si niečo o tom, ako si môžeme úlohu manažovať, ako môžeme spolupracovať a čo by sme mohli urobiť, aby úloha bola úspešne ukončená.

22.01 – Programujeme LEGO EV3 v prostredí Microsoft MakeCode – Patrik Voštinár (Univerzita Mateja Bela, Bánská Bystrica)

Lego EV3 patrí medzi najpoužívanejšie didaktické pomôcky na výučbu programovania. Prostredie Microsoft MakeCode umožňuje použiť na programovanie LEGO EV3 blokový a textový editor. V rámci webinára sa dozviete ako používať MakeCode prostredie na výučbu programovania pomocou blokov kódu.

 

05.02 – Office 365 a jeho nástroje z pohľadu riaditeľky školy – Jaroslava Srníčková (Základná škola Korňa)

Ukážeme si využitie zdieľaného kalendára, aké druhy máme, na čo ich v škole využívame. OneDrive – ako online úložisko školy, čo v ňom ukladáme, aké má výhody. V Planneri neriešime len projekty, ale zbierame rôzne dáta, ale najmä si ich vieme kedykoľvek opäť vyhľadať a použiť. V každej časti ukážeme konkrétne príklady použitia v našej škole.

 

19.02 – Novinky v aplikáciách Office 365 – Jiří Chytil (Microsoft)

Aplikace Office 365 jsou stále obohacovány o nové funkce, které vychází v pravidelných update. Podíváme se společně, jaké novinky se objevili v poslední době a jaké speciální funkcionality by mohl pedagog využít ve své vyučovací hodině, ředitel při organizaci práce a správce sítě pro rychlejší a pohodlnější správu sítě. Vše bude doplněno příklady z praxe.

 

04.03 – Windows 10 ako ho (možno) nepoznáte – Michal Lenhart (Microsoft)

Windows 10 obshauje množstvo funkcií. Niektoré z nich sú menej používané, alebo na ne používatelia ešte nenarazili a nevyužívajú ich. Vo webinári si ukážemie niekoľko zaujímavých a menej používaných funkcionalít Windows 10.

 

18.03 – Možnosti využitia Microsoft aplikácií na 1. stupni Základnej školy – Ibolya Straussová (Súkromná základná škola, Kechnec 13)

Čo všetko ponúka Microsoft pre najmenších žiakov – malá ukážka overených a vyskúšaných tipov aplikácií, ktoré sú dostupné pre každú školu cez prostredie Microsoft Store. Praktické ukážky doplníme aj o zkúsenosti z hodín a v záveru porovnáme efektivitu ich využiťja v učobnom procese.

Tešíme sa na všetkých počas nielen Microsoft pre školstvo webinárov 2020 ale aj Večerných univerzít.

 

Zdieľať článok:

Článok publikoval:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Povinné polia sú vyznačené hviezdičkou *