Top 5 zaujímavých funkcií v aplikácii Microsoft Teams

Momentálna situácia prinútila mnohé školy pristúpiť k online vyučovaniu. Určite ani tá vaša nie je výnimkou. Myslíme, že poznáte tie zdĺhavé video hovory, na ktoré by ste sa najradšej ani nepripojili, hory úloh a online testy. My sme však pre vás pripravili pár tipov ako si v takejto situácii trochu zjednodušiť život a zlepšiť kvalitu komunikácie v aplikácii Microsoft Teams.

1. Efekty pozadiaPanel s nastaveniami pozadia

Predstavte si dokonalé karanténne ráno… Zobudíte sa o 10:57 a spomeniete si, že o jedenástej máte naplánovaný video hovor. Hups… Nasleduje ranná panika, rýchle umytie zubov, no a na upratanie izby nezostal čas. Našťastie je tu pre vás funkcia Efekty Pozadia.

Efekty pozadia zvýšia kvalitu hovorov a znížia čas na prípravu. Nemusíte sa báť, či ste si upratali neporiadok predtým ako začnete hovor, stačí si zapnúť pozadie, ktoré sa automaticky bude zobrazovať okolo vás vo videu.

Spustenie pozadia

Pozadie zapnete kliknutím na Ďalšie činnosti a Zobraziť efekty pozadia

V paneli Nastavenia pozadia, ktorý sa vám zobrazí, si potom môžete najprv vyskúšať pozadie kliknutím na tlačidlo Ukážka a potom si ho zapnúť kliknutím na Použiť.

Dávajte si však pozor, ak nepoužívate počítačovú aplikáciu Microsoft Teams, ale telefonujete cez webový prehliadač, táto funkcia pre Vás nebude dostupná.

Dokonca s nimi môžete zabaviť žiakov alebo učiteľov pomocou vlastných pozadí (pre technicky pokročilejších). Stačí zvoliť v prieskumníku túto cestu – %AppData%\Microsoft\Teams\Backgrounds\Uploads a sem vložiť vami zvolený obrázok vo formáte JPEG (veľkosti 1920x1080px).

2.   Dôležitá a súrna správa

Potrebujete súrne získať nejakú informáciu a osoba, ktorá ju má neodpovedá? Skúste svoju správu nastaviť ako Dôležitú alebo Súrnu.

Zobrazenie dôležitej správy v konverzácii

  • Dôležitá správa – znamená, že správa sa zobrazí používateľovi odlišne od ostatných správ, pri správe konverzácii/kanáli, v ktorom sa nachádza, sa bude zobrazovať červený výkričník

Zobrazenie súrnej správy v konverzácii

  • Súrna správa – príjemca správy bude po prijatí upozornený každé 2 min. po dobu 20 min., zobrazí sa mu špeciálna notifikácia so správou a ukáže sa mu aj upozornenie v aktivite. A kto by predsa nechcel otravovať spolužiakov upozornením každé dve minúty? 😄

Ako nastaviť možnosti doručenia

Správu označíte ako súrnu kliknutím na tlačidlo Nastaviť možnosti doručenia. Potom budete mať na výber, či chcete nastaviť správu ako Štandardnú, Dôležitú alebo Súrnu.

3.   Nálepky

V hlave máte perfektnú reakciu, no neviete ju vystihnúť slovami? Možno práve nálepky vám s týmto pomôžu. Jednoducho ich vložíte do správy kliknutím na tlačidlo Nálepka.

Otvorenie nálepiek v konverzácii

Otvorí sa vám okno s populárnymi nálepkami, v ktorom môžete aj jednoducho vyhľadávať, aby ste našli perfektnú nálepku pre Vašu reakciu!

Ukážka panela nálepiek

4.   Giphy

Ak Vám na oživenie konverzácie nestačia nálepky môžete do konverzácie odosielať animované obrázky – GIF. Stačí v konverzácii kliknúť na tlačidlo Giphy.

Otvorenie Giphy v konverzácii

Následne vyhľadať obrázok vhodný k situácii a kliknutím na neho ho vložiť do správy.

Všetci kamaráti vám budú určite závidieť vaše schopnosti a šikovnosť!

5.   Wikipédia v konverzáciiWikipedia Search Panel

Či už so spolužiakmi vyhľadávate informácie na projekt alebo si chcete medzi sebou zdieľať zaujímavé informácie, určite Vám pri tom pomôže aplikácia Wikipedia Search.

Aplikáciu nainštalujete do konverzácie podobne ako ostatné aplikácie, kliknutím na tlačidlo Rozšírenia zasielania správ. Tu si vyhľadáte aplikáciu Wikipedia Search a následne si ju pridáte do aplikácií. Pod oknom na písanie správy Vám pribudne nové tlačidlo.

Po stlačení Wikipedia Search tlačidla sa vám otvorí okno s vyhľadávačom. Vyhľadajte si článok ktorý chcete zdieľať a kliknutím naň ho pridajte do správy.

Takisto vám to môže pomôcť v tom, že si viete rýchlo vyhľadať základné informácie o téme, ktoré sa zobrazujú pri vyhľadávaníČlánok Wikipedia Search vložený v správe


Využitím týchto (pre niektorých skrytých) funkcií aplikácie Microsoft Teams si nielen zjednodušíte život, ale aj v očiach svojich spolužiakov budete vyzerať ako úplný IT špecialista. Tak čo? Idete do toho?

Zdieľať článok:

Článok publikoval:

and

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Povinné polia sú vyznačené hviezdičkou *