Microsoft pre školstvo webináre – 1. polrok 2020/2021

Už šiesty rok sú Microsoft pre školstvo webináre našou online ponukou pre Vás, počas ktorých sa môžete vzdelávať z pohodlia Vášho domova. Aj tento rok budeme organizovať webináre naživo každé dva týždne a tie zvyšné dva týždne sa môžete pripojiť na české Večerní univerzity.  O akých témach budú hovoriť naši českí kolegovia nájdete na stránke aka.ms/univerzita. Večerní univerzita začína vždy o 19:00 na odkaze aka.ms/vulink

Všetky slovenské Microsoft pre školstvo webináre sa uskutočnia o 19:00 na odkaze aka.ms/webinare.

V prvom polroku školského roka 2020/2021, v mesiacoch september až január sme pre vás pripravili veľa zaujímavých tém. Prezentujúci budú skúsení pedagógovia zapojení do programu Microsoft Innovative Educator Expert, učitelia z Microsoft Showcase Schools ako aj zástupcovia spoločnosti Microsoft s učiteľskou praxou. Každý z nich sa chce s Vami podeliť o svoje súsenosti a nápady ako využívajú technológie, či aplikácie spoločnosti Microsoft na konkrétnych hodinách v škole.

V mesiacoch september 2020 až január 2021 sa môžete tešiť na:

 

30.09. – Portfólio učiteľa s Microsoft Educator Center – Zuzana Molčanová (Microsoft)

V tomto prvom webinári Vám predstavíme platformu Microsoft Educator Center, ktorá je skvelým nástrojom na budovanie portfólia učiteľa.
Predstavíme si samotný portál, ukážeme Vám zaujímavé kurzy, zistíte, ako získať certifikát z kurzov či jeden prepis všetkých doteraz absolvovaných školení.

 

14.10. – Zapojí sa naozaj každýDenisa Haláčková ( ZŠ a MŠ Melčice – Lieskové)

Chcete zapojiť všetkých žiakov a vytvoriť jeden projekt? Neviete si predstaviť ako zapojiť žiakov  s individuálnym výchovno-vzdelávacím plánom? Ako dať možnosť všetkým bez rozdielu? Na tomto webinári Vám ukážeme ako sa to dá. Ako sa dá zapojiť naozaj všetkých. Ako vytvoriť celoškolský projekt aj s využitím Microsoft technológií a so zameraním na inklúziu žiakov.

 

28.10. – Tím(s)ovosť 1. stupňa  Lucia Kysilková (SZŠ Kechnec)

Stáva sa vám, že bojujete s tým, či deti a rodičia zvládnu učenie pomocou technológii? Čo na to povedia rodičia a naopak čo deti? Zvlášť na 1. stupni základnej školy, kde sa to zdá častokrát nemožné. Ukážeme Vám, ako sa to zvládnuť dá, Ako sa nebáť neexistujúceho protivníka. Deti sú hnacím motorom a náš vnútorný boj sa skonči tam, kde uvidíme spokojné a šťastné deti a aj  rodičov. Takže už žiaden iný komunikačný kanál. Jeden nástroj na všetko. Na učenie, na spokojnosť rodičov, na šťastie detí.

 

11.11. – „Urobí sa to samo“ Katarína Hviščová (CZŠ sv. Jána Krstiteľa, Sabinov)

Počuli ste už vetu“ Urobí sa to samo.“ ? Asi každý z nás. No počuli sme aj odpoveď, že nič sa samo  neurobí. A predsa Vám ukážeme, že sa to dá. Ako? Predstavte si kopu písomiek na stole, čakajú Vás hodiny a hodiny práce s červeným perom. Prečo si to nezjednodušiť práve cez nástroj Microsoft Forms. Rýchla spätná väzba, jednoduchá písomka, čí zistenie názoru na konkrétnu otázku. Namiesto hodín opravovania, len správne nastavenie otázok, zadať písomku žiakom a potom už len čakať. Tak predsa sa to opraví samo.

 

25.11. – Quo vadis žiak na ZŠ ?Katarína Hvizdová (ZŠ Ul. Karpatská, Svidnik)

V modernom svete sa čoraz viac stretávame s rôznymi technológiami a nemôžeme sa čudovať, že začínajú prenikať aj do životov našich študentov, ktorí bojujú s tradičnými spôsobmi výuky alebo písaním poznámok. Ako technológie ovplyvňujú dnešných študentov, ako sa dajú zmysluplne použiť na každej jednej hodine a ako sa vyhnúť písaniu poznámok a ako rozvíjať digitálne kompetencie u žiakov na ZŠ využitím Microsoft aplikácii ako Word, Sway, OneNote, Office Lens a i. sa dozviete prostredníctvom tohto webinára.

09.12. – Sociálne a emocionálne učenie s Microsoft nástrojmi Kornélia Lohyňová (Hotelová Akadémia, Bratislava)

Vieš čo je SEL? Prečo je dôležité uplatňovať SEL na školách? Pretože sociálne a emocionálne učenie (SEL) vedie u žiakov k zlepšeniu pohody, sebaúcty, empatie, správania a k vyššiemu výkonu. Dobrou správou je, že aj Microsoft technológie podporujú SEL a preto sa počas tohto webinára dozviete, aké sú oblasti SEL a ako implementovať aktivity a nástroje na rozvoj sociálnej a emocionálnej inteligencie.

 

20.01. – micro:bit wearables – nositeľná elektronika Nika Klimová (ZŠ kniežaťa Pribinu)

Wearables asi poznáme skoro všetci, ale wearables ako nositeľná elektronika je prepojenie BBC micro:bitu naprogramovaného v Microsoft MakeCode doplneného o elektronické súčiastky stavané na nosenie. Ukážeme si rôzne ukážky projektov, ktoré prepájajú šitie, elektrovodivú niť a blokové programovanie.

 

 

Je našou prioritou prinášať Vám kvalitný obsah, a preto veríme, že tieto skúsenosti skúsených učiteľov Vám prinesie inšpiráciu a  inovatívnosť do Vašich učiteľských dní.

Tešíme sa na všetkých počas nielen Microsoft pre školstvo webinárov 2020/2021 ale aj Večerných univerzít.

 

 

Zdieľať článok:

Článok publikoval:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Povinné polia sú vyznačené hviezdičkou *