Microsoft pre školstvo webináre október – december 2021/2022

Microsoft pre školstvo webináre  je séria online školení pre učiteľov, ktoré na Slovensko prinášame už siedmy školský rok. Cieľom týchto vzdelávaní z pohodlia domova je zdieľanie metodík od skúsených pedagógov a Microsoft špecialistov, ktorí využívajú nástroje spoločnosti Microsoft v oblasti vzdelávania. Tento školský rok 2021/2022 prinášame webináre naživo každé dva týždne a tie zvyšné dva týždne sa môžete pripojiť na české Večerní univerzity.

Microsoft pre školstvo webináre prebiehajú každú druhú stredu naživo o 19:00 na odkaze aka.ms/webinare.

Webináre realizujeme v spolupráci so špecialistami zo spoločnosti Microsoft, inovatívnymi učiteľmi zapojených do programu Microsoft Innovative Educator Experts a školami v programe Microsoft Showcase Schools.

Každý webinár nahrávame a sprístupňujeme v podobe bezplatného kurzu na stránke Microsoft Educator Center. Po úspešnom absolvovaní kvízu v kurze máte možnosť za webinár získať aj certifikát o účasti. Ak neviete ako, pozrite si náš minuloročný webinár.

V mesiacoch október až december 2021 sa môžete tešiť na:

13.10. – Metodiky využitia Microsoft Teams – Zuzana Molčanová (Microsoft)

Prvý otvárací webinár bude viesť Zuzka Molčanová zo spoločnosti Microsoft a prevedie vás rôznymi metodikami využívania aplikácie Microsoft Teams – od digitalizácie vzdelávacieho obsahu, cez manažment úloh až po projekty.

Záznam z webinára v podobe kurzu

27.10. – Zariadenia pre moderné vzdelávanieMichal Lenhart (Microsoft)

Webinár bude viesť Michal Lenhart zo spoločnosti Microsoft a predstaví vám zariadenia (počítače a tablety) vhodné pre moderné hybridné vzdelávanie. Zoznámite sa s programom Shape the Future a poskytne vám mnoho cenných informácií z pohľadu správcu a bývalého riaditeľa.

Záznam z webinára v podobe kurzu

10.11. – Corinth vo vyučovaní a prepojenie na Office 365Júlia Jánošíková (Gymnázium v Malackách)

Webinár zameraný na prepojenie 3D modelov v prostredí Corinth3d.com a jeho prepojenie s Office365. Ukážeme ukážky pre fyziku, matematiku ale aj umenie. V neposlednom rade sa aj zahráme.

Záznam z webinára v podobe kurzu

24.11. – Robotika na školách – Dash a Dot v bežnej školskej praxi – Katarína Hvizdová (ZŠ Karpatská, Svidník)

V dnešnej dobe sa v súvislosti so školstvom veľa hovorí o digitalizácii, automatizácií, umelej inteligencii, či robotizácii. Na tieto zmeny je skutočne potrebné reagovať. Webinár je venovaný robotovi Dashovi a Dotovi, ktorí žiakom pomáhajú zvládnuť základy robotiky a kódovania prostredníctvom aplikácie Cue, ktorá pracuje s tromi programovacími jazykmi na platforme MakeCode od spoločnosti Microsoft. Webinár je vhodný pre všetkých, ktorí si chcú rozvíjať svoje algoritmické myslenie a kreativitu.

Záznam z webinára v podobe kurzu

8.12. – Digitalizácia učebného materiáluPeter Pirončiak (Hotelová akadémia, Liptovský Mikuláš)

Dobrá prezentácia je kombinácia komunikačných foriem do zmysluplného a logického celku. Obraz, text, animácia a video. Ako s nimi pracovať pri tvorbe dobrého vyučovacieho materiálu? V tomto webinári sa dozviete, ako s použitím dostupných aplikácií editovať obraz, digitalizovať tlačený text, pracovať s animáciami, aby dávali zmysel a vytvoriť videozáznam prezentácie.

Záznam z webinára v podobe kurzu

22.12. – Vianočný špeciál so študentmi z ŠTC

Tentokrát privítame nielen jedného hosťa, ale viacerých. Budú to študenti a absolventi Študentského trénerského centra, ktorí nám porozprávajú o centre z ich pohľadu a skúseností. Tradičné webináre vystrieda panelová diskusia.

Záznam z webinára v podobe kurzu

 

Tešíme sa na vašu účasť 🙂

Zdieľať článok:

Článok publikoval:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Povinné polia sú vyznačené hviezdičkou *