Microsoft pre školstvo webináre január – marec 2021/2022

Aj v mesiacoch január – marec v tomto školskom roku pokračujeme vo webinároch Microsoft pre školstvo.

Microsoft pre školstvo webináre  je séria online školení pre učiteľov, ktoré na Slovensko prinášame už siedmy školský rok. Cieľom týchto vzdelávaní z pohodlia domova je zdieľanie metodík od skúsených pedagógov a Microsoft špecialistov, ktorí využívajú nástroje spoločnosti Microsoft v oblasti vzdelávania. Tento školský rok 2021/2022 prinášame webináre naživo každé dva týždne a tie zvyšné dva týždne sa môžete pripojiť na české Večerní univerzity.

Microsoft pre školstvo webináre prebiehajú každú druhú stredu naživo o 19:00 na odkaze aka.ms/webinare.

Webináre realizujeme v spolupráci so špecialistami zo spoločnosti Microsoft, inovatívnymi učiteľmi zapojených do programu Microsoft Innovative Educator Experts a školami v programe Microsoft Showcase Schools.

Každý webinár nahrávame a sprístupňujeme v podobe bezplatného kurzu na stránke Microsoft Educator Center. Po úspešnom absolvovaní kvízu v kurze máte možnosť za webinár získať aj certifikát o účasti. Ak neviete ako, pozrite si náš minuloročný webinár.

V mesiacoch január až marec 2022 sa môžete tešiť na:

19.1. – Microsoft Forms v aplikáciách Jana Tokárová (Stredná zdravotnícka škola v Michalovciach)

Využívate Microsoft Forms aj v aplikáciách? Na tomto webinári si ukážeme Microsoft Forms v aplikáciách Office 365, praktické ukážky použitia a prepojenia jednotlivých aplikácií. Zefektívnite svoje vyučovanie prostredníctvom formulárov, ktorými Vás bude viesť RNDr. Janka Tokárová zo Vzdelávacieho centra Microsoft pri Strednej zdravotníckej škole Michalovce.

Záznam z webinára v podobe kurzu

2.2. – Medzipredmetové vyučovanie pomocou Microsoft technológií – Ibolya Straussová (ZŠ s MŠ Budimír)

Využitie IT zručností žiakov už dávno nie sú iba o hodinách informatiky. Na webinári si ukážeme, ako sa dajú rôzne nástroje Microsoftu (PowerPoint, Sway, 3D Skicár) použiť na prvom stupni ZŠ v rámci medzipredmetových vzťahov na matematike, slovenskom či cudzom jazyku, prípadne ako blokové/projektové vyučovanie.

Záznam z webinára v podobe kurzu

16.2. – Poznámky z predmetu a Priradené úlohy v Teams – efektívne vyučovanie nielen onlineKarin Macháčová (Gymnázium Vojtecha Mihálika Sereď)

Efektívna príprava na hodinu viditeľná aj pre žiakov, poznámky spracované počas hodiny k dispozícii pre žiakov kedykoľvek a kdekoľvek, prostredníctvom priradených úloh koordinované zadania úloh, ale i náhľad do poznámok žiakov – to sú Poznámky z predmetu a Priradené úlohy v Teams.

Záznam z webinára v podobe kurzu

2.3. – Matematické a informatické prechádzky s Microsoft nástrojmi Silvia Haringová (Katedra matematiky, Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre)

Matematiku a informatiku môžeme zažiť vonku prostredníctvom prechádzok!
Počas informatických prechádzok budú žiaci kriticky myslieť, pracovať s kódmi a šiframi, povenujú sa bezpečnosti na internete a naučia sa o súradniciach pomocou Minecraftu.
Matematické prechádzky spájajú matematiku so skutočnými objektami v reálnom svete. Žiaci riešia úlohy zamerané na daný tematický celok alebo si v rámci prechádzky môžu zopakovať učivo celého ročníka. Taktiež si zlepšia meracie zručnosti a technické schopnosti.

Záznam z webinára v podobe kurzu

16.3. – 3D SkicárZuzana Tkáčová (Škola umeleckého priemyslu, Košice)

Hľadáte nápady, ako ukázať žiakom nové nápady s využitím nových grafických nástrojov? 3D Skicár ponúka jednoduché rozhranie a atraktívne možnosti pre prácu s 2D a 3D grafikou. V rámci webinára si predstavíme pomocou krátkych praktických úloh, čo všetko sa s ním dá urobiť – ako vytvoriť vlastné 2D/3D scény a modely a ako ich využiť povedzme aj v PowerPointe alebo vo Worde a vytvoriť netradičné učebné materiály.

Záznam z webinára v podobe kurzu

30.3. – Minecraft: Education Edition na školách – Maroš Zvolenský (Minecraft na školy)

Takmer všetky deti poznajú Minecraft, ale len veľmi málo učiteľov vie ako funguje. A možno ešte menej učiteľov vie, že Minecraft má špeciálnu edíciu určenú pre školy. Táto edícia je skvelý nástroj na podporu vyučovania nie len programovania ale aj dejepisu, etiky, matematiky či slovenčiny.
Ukážeme vám, čo to ten Minecraft vlastne je, čo je pre vás, učiteľov k dispozícií a ako použiť Minecraft vo výuke.

Záznam z webinára v podobe kurzu

 

Tešíme sa na vašu účasť 🙂

Zdieľať článok:

Článok publikoval:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Povinné polia sú vyznačené hviezdičkou *