Microsoft pre školstvo webináre apríl – jún 2021/2022

Microsoft pre školstvo webináre sa dostávajú no tretej tretiny tohto školského roka.

Microsoft pre školstvo webináre  je séria online školení pre učiteľov, ktoré na Slovensko prinášame už siedmy školský rok. Cieľom týchto vzdelávaní z pohodlia domova je zdieľanie metodík od skúsených pedagógov a Microsoft špecialistov, ktorí využívajú nástroje spoločnosti Microsoft v oblasti vzdelávania. Tento školský rok 2021/2022 prinášame webináre naživo každé dva týždne a tie zvyšné dva týždne sa môžete pripojiť na české Večerní univerzity.

Microsoft pre školstvo webináre prebiehajú každú druhú stredu naživo o 19:00 na odkaze aka.ms/webinare.

Webináre realizujeme v spolupráci so špecialistami zo spoločnosti Microsoft, inovatívnymi učiteľmi zapojených do programu Microsoft Innovative Educator Experts a školami v programe Microsoft Showcase Schools.

Každý webinár nahrávame a sprístupňujeme v podobe bezplatného kurzu na stránke Microsoft Educator Center. Po úspešnom absolvovaní kvízu v kurze máte možnosť za webinár získať aj certifikát o účasti. Ak neviete ako, pozrite si náš minuloročný webinár.

V mesiacoch marec až jún 2022 sme pre vás pripravili tieto témy:

13.4. – Windows 11 v škole, áno či nie? Michal Lenhart (Microsoft)

Už niekoľko mesiacov je tu Windows 11. Aký je Windows 11 z pohľadu bežného používateľa, dá sa použiť v škole? Aké sú požiadavky na Windows 11? Budú mi fungovať všetky aplikácie? Toto všetko aj mnoho iného sa dozviete v našom webinári.

Záznam z webinára v podobe kurzu

27.4. – Microsoft Teams ako nástroj školského digitálneho koordinátoraPeter Truchan (Gymnázium sv. Andreja v Ružomberku)

Dôležitou súčasťou školského digitálneho koordinátora je výmena skúseností v príprave, plánovaní a realizácii digitálnej transformácie školy. Na tomto webinári sa porozprávame s MIE Expertom a digitálnym koordinátorom, ako využiť MS Teams v práci digitálneho koordinátora, ktorá je spojená s prípravou na úlohy ŠDK, online riadením vzdelávania, vypracovaním a odosielaním úloh, SELFIE analýzou, tvorbou vízie školy, komunikáciou o prioritách a nastavení cieľov transformácie, ale aj tvorbou a termínovaním úloh akčného plánu.

Záznam z webinára v podobe kurzu

11.5. – Priradené úlohy v Microsoft Teams a ich klasifikácia – Karin Macháčová (Gymnázium Vojtecha Mihálika Sereď)

Jedna z možností, ako žiakov podporiť a aktivovať v ich domácej príprave na vyučovanie je poskytovať im pravidelnú spätnú väzbu na ich prácu, na ich pokrok v učení. Efektívne je využiť Priradené úlohy v Teams a ich možná klasifikácia.

Záznam z webinára v podobe kurzu

25.5. – Vytvorenie vlastného pozadia v Microsoft Teams Katarína Brinziková (ZŠ v Ždani)

Je načase spoznať Scene Studio v rámci Microsoft Teams! Ukážeme si developerský mód, kde sa naučíme, ako si vytvoriť vlastné pozadie, kde môžeme pridať celú triedu v Together Mode. Prekvapte svoju triedu Teams vychytávkami!

Záznam z webinára v podobe kurzu

8.6. – Programovanie s BBC micro:bit na základnej školeRudolf Badžgoň (ZŠ v Korni)

Na webinári si predstavíme zariadenie BBC micro:bit. Ukážeme si rôzne možnosti získania tohto zariadenia vo vašej škole. Oboznámime sa s ukážkou online triedy micro:bit classroom a porozprávame si o skúsenostiach s využitím BBC micro:bit na hodinách informatiky na 2. stupni základných škôl.

Záznam z webinára v podobe kurzu

22.6. – Vzdelávame pre budúcnosť – Zuzana Molčanová a Michal Lenhart (Microsoft)

Školský rok ukončíme spolu so Zuzkou a Michalom, ktorí si pre vás pripravili najlepšie vychytávky z funkcionalít Microsoft nástrojov, povieme si aj najúsmevnejšie situácie za školský rok 2021/2022 a takto ukončíme siedmy ročník Microsoft pre školstvo webinárov.

Záznam z webinára v podobe kurzu

 

Tešíme sa na vašu účasť 🙂

Zdieľať článok:

Článok publikoval:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Povinné polia sú vyznačené hviezdičkou *