Microsoft pre školstvo webináre október – december 2022/2023

Pozývame vás na nový ročník Microsoft pre školstvo webinárov pre školský rok 2022/2023. Tieto webináre pripravuje spoločnosť Microsoft v spolupráci s pedagógmi už 8. školský rok. Ich cieľom je zdieľanie metodík od skúsených pedagógov a Microsoft špecialistov, ktorí využívajú nástroje spoločnosti Microsoft v oblasti vzdelávania. Webináre sú bezplatné a dostupné online z pohodlia domova.

Microsoft pre školstvo webináre prebiehajú každú druhú stredu naživo o 18:00 na odkaze aka.ms/webinare.

Webináre realizujeme v spolupráci so špecialistami zo spoločnosti Microsoft, inovatívnymi učiteľmi zapojených do programu Microsoft Innovative Educator Experts a školami v programe Microsoft Showcase Schools.
Každý webinár nahrávame a sprístupňujeme v podobe videa na našom YouTube kanáli.

V mesiacoch október až december 2022 sa môžete tešiť na:

5.10. – Profesijný rozvoj pedagógov so spoločnosťou Microsoft – Zuzana Molčanová (Microsoft)

Prvý tohtoročný otvárací webinár bude viesť Zuzka Molčanová zo spoločnosti Microsoft a prevedie vás rôznymi možnosťami profesijného rozvoja pedagógov so spoločnosťou Microsoft. Predstaví vám komunitné programy, kurzy na platforme Microsoft Learn či aktivity Microsoft vzdelávacích centier.
🎦 Záznam z webinára

19.10. – Práca s počítačom nemusí byť len o myši a klávesniciPatrik Hudec (Microsoft)

V tomto webinári vám Patrik Hudec, špecialista na zariadenia vo vzdelávaní ukáže zaujímavé scenáre prepojenia počítača s dotykovou obrazovkou a perom. Áno, k operačnému systému Windows nepotrebujete vždy klávesnicu a myš. Stačí vám aj aktívne pero, pomocou ktorého viete plnohodnotne pracovať s konvertibilným zariadením, upravovať dokumenty, písať si poznámky. Ak si to neviete predstaviť, webinár je určený práve pre vás 🙂
🎦 Záznam z webinára

2.11. – Tvoríme retro&cool hry v Arcade MakeCode Zuzka Tkáčová (Škola umeleckého priemyslu, Košice)

Niektorí z nás si ešte spomínajú na časy, kedy svet ešte nepoznal smartfóny a slovo internet ešte nebolo v učebných osnovách… Tínedžerské srdcia vtedy dobíjali kultové arkádové hry s pixelartovou grafikou a nezameniteľným 8bitovým zvukom… Napriek technologickému pokroku má takéto retro svoje magické čaro aj pre dnešnú digitálne náročnú mladú generáciu – je to proste cool! Na webinari si ukážeme, ako jednoducho zvládnuť game development v prostredí Arcade Makecode a priniesť na hodiny informatiky napätie, zábavu aj pocit víťazstva. Varovanie: Počas webinára Vám niekedy pôjde aj o život!
🎦 Záznam z webinára

16.11. – Vlastné školské aplikácie s Microsoft Power Apps – Jana Tokárová (Stredná zdravotnícka škola, Michalovce)

Microsoft Power Apps je nástroj, ktorý môžete použiť na vytvorenie vlastných školských aplikácií pomocou funkcie drag and drop. Pomocou aplikácie Power Apps ukážeme pomôcku pri uverejňovaní článkov a fotografií na webovej stránke školy. Naviac vám ukážeme postup, pomocou ktorého poverení učitelia urobia najprv jazykovú korekciu a po jej vykonaní sa odošle požiadavka na uverejnenie správcovi.
🎦 Záznam z webinára 

30.11. – Microsoft Sway ako výstup projektovej úlohyPeter Pirončiak (Hotelová akadémia, Liptovský Mikuláš)

Poznáte to. Projektové vyučovanie, kde žiaci pracujú na nápadoch. Skvelé práce, ktoré chcete zdieľať online. Jednoducho – Microsoft Sway je cesta.
🎦 Záznam z webinára

14.12. – Aplikácie v Microsoft Teams Lucia Krištofičová (ZŠ s MŠ Milana Hodžu, Bratislava)

Využitie Microsoft Teams na komunikáciu, keď je jeden učiteľ a dve učebne. Nielen učiteľ a žiaci, ale aj žiaci medzi sebou. Zdieľaný excel v kanáli na spoločné zápisy. Excel v priradenej úlohe, kde v reálnom čase vie učiteľ sledovať prácu žiakov. OneNote ako učebnica aj pre neprítomných žiakov. Zaznamenávanie výkladu učiteľa ako zdroj materiálu na výuku. Záznam zostáva uložený v tíme. Teams ako komunikačný kanál pri krúžkovej činnosti – Turistický krúžok (informácie, fotografie, pocity a dojmy).
🎦 Záznam z webinára

Tešíme sa na vašu účasť 🙂

Zdieľať článok:

Článok publikoval:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Povinné polia sú vyznačené hviezdičkou *