Študentské trénerské centrum Microsoft

Registrácia do nového ročníka rozvojového programu Študentské trénerské centrum Microsoft je do 25.11.2022

Študentské Trénerské Centrum Microsoft (ŠTC) je program najmä pre stredoškolských študentov, ktorí sa chcú zdokonaľovať v oblasti informačných technológií a majú záujem poskytovať svoje nadobudnuté znalosti ďalším.

Tento program založila spoločnosť Microsoft, ktorá pripravuje študentov na zaujímavú pracovnú kariéru a na trh práce. Cieľom celého programu je pripraviť študentov v oblasti lektorskej činnosti, technológií Microsoft 365, programovania, IoT a správy zariadení tak, aby ich ďalšia cesta napomohla k postupu medzi elitných študentov Microsoft Learn Student Ambassadors.

Program je pre študentov bezplatný, očakáva sa však ich aktívna účasť na riešení projektových výziev, úloh a spoločných online a offline udalostiach, ktoré organizujeme.

ŠTC štúdium trvá rok a pol (od januára 2023 do júna 2024), je kombinovaný z online aj offline aktivít a je rozčlenený nasledovne:

Online vzdelávanie

 • 1. trimester (január 2023 – jún 2023)
  Prvý trimester programu je zameraný na vzdelávanie študentov v technológiách spoločnosti Microsoft, ako sú Windows, Aplikácie Microsoft 365, Microsoft 365, Minecraft: Education Edition, Azure, Azure AI a pod. Počas 6 mesiacov študenti pracujú v tímoch na jednotlivých zadaniach vyplývajúcich z webinárov a zároveň aj na túto svoju prácu dostanú od daného lektora spätnú väzbu. Webináre sú raz za dva týždne pričom na splnenie zadania majú študenti vždy jeden týždeň.
 • 2. trimester (september 2023 – december 2023)
  V druhom trimestri si študenti vyberajú tému, v ktorej by sa chceli zdokonaliť alebo sa ju naučiť, keďže rovnako ako v prvom trimestri aj tu sa začína od základov. Pred začiatkom druhého trimestra majú študenti možnosť si vybrať, či sa chcú venovať programovaniu v jazyku TypeScript pomocou Visual Studio Code, správe zariadení za pomoci Microsoft technológií ako Intune či Microsoft Endpoint Manager alebo IoT a Azure pre tých, ktorí si svoju prácu chcú chytiť do rúk. Webináre prebiehajú po dohode s lektorom približne každé dva týždne.
 • 3. trimester (január 2024 – jún 2024)
  Počas tretieho trimestra sa študenti venujú najmä lektorskej činnosti a svojej absolventskej práci. Na začiatku trimestra si zvolia tému svojej absolventskej práce, na ktorej následne niekoľko mesiacov pracujú v teoretickej aj praktickej rovine. Po odovzdaní svojej práce ju však ešte musia obhájiť pred porotou, zloženou zo zamestnancov spoločnosti Microsoft, členov Microsoft Learn Student Ambassadors či externých hostí. Celý ročník je potom slávnostne ukončený promóciami, kde všetci úspešní študenti dostanú certifikát o absolvovaní programu a ich osobné referencie.

Prezenčné vzdelávanie

 • Neformálne vzdelávanie mäkkých kompetencií
  V rámci celého štúdia v programe sa študenti pravidelne stretávajú v spoločnosti Microsoft. Tieto stretnutia sú približne raz za dva/tri mesiace. Práve počas týchto stretnutí študenti absolvujú kurzy prezentačných a komunikačných zručností, project managementu, social media marketingu a iných soft skills.
 • Letná škola
  Každý rok cez leto organizujeme niekoľkodňové stretnutie študentov v podobe Letnej školy, kde majú zabezpečený program od špeciálnych hostí či zamestnancov spoločnosti Microsoft. Zároveň študenti tvoria svoj unikátny projekt, ktorý na záver Letnej školy odprezentujú porote.
 • Konferencie a workshopy
  Študenti majú počas štúdia možnosť zúčastňovať sa aj prezenčných konferencií a workshopov, ktoré organizuje slovenský EDU tím Microsoft. Svoje nadobudnuté vedomosti z neformálneho vzdelávania môžu študenti overiť v praxi v komunikácii so zákazníkmi, či krátkych produktových prezentáciách na stánkoch spoločnosti Microsoft.

Promo kit

Pre všetkých – študentov, učiteľov, rodičov, ktorých zaujal program Študentské trénerské centrum Microsoft, sme pripravili ŠTC 2022 promo kit – propagačný balíček, ktorý obsahuje:

 • plagát
 • príspevky na sociálne siete alebo triedne Microsoft Teams skupiny
 • texty na stránky školy alebo príspevky
 • grafiku na TV reklamy, ktoré máte v škole.

 

Promo kit je dostupný na aka.ms/stc2022promokit

Budeme radi, ak si ho stiahnete a dáte svojim študentom vedieť o tomto programe.

 

 

Registrácia je otvorená do 16.11.2022 na stcmicrosoft.sk/registracia

Viac informácií o programe Študentské trénerské centrum Microsoft nájdete na stránke stcmicrosoft.sk.

V prípade ďalších otázok nás prosím kontaktujte na e-mailovej adrese info@stcmicrosoft.sk

Zdieľať článok:

Článok publikoval:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Povinné polia sú vyznačené hviezdičkou *