Microsoft pre školstvo webináre január – marec 2022/2023

Pozývame vás na ďalšie webináre zo série Microsoft pre školstvo webinárov pre školský rok 2022/2023. Tieto webináre pripravuje spoločnosť Microsoft v spolupráci s pedagógmi už 8. školský rok. Ich cieľom je zdieľanie metodík od skúsených pedagógov a Microsoft špecialistov, ktorí využívajú nástroje spoločnosti Microsoft v oblasti vzdelávania. Webináre sú bezplatné a dostupné online z pohodlia domova.

Microsoft pre školstvo webináre prebiehajú každú druhú stredu naživo o 18:00 na odkaze aka.ms/webinare.

Webináre realizujeme v spolupráci so špecialistami zo spoločnosti Microsoft, inovatívnymi učiteľmi zapojených do programu Microsoft Innovative Educator Experts a školami v programe Microsoft Showcase Schools.
Každý webinár nahrávame a sprístupňujeme v podobe videa na našom YouTube kanáli.

V mesiacoch január až marec 2023 sme si pre vás pripravili:

11.1. – Preskúmajme, ako môžeme ušetriť u nás doma Janka Plichtová (Gymnázium Alejová, Košice)

Prepojenie praktického zadania s finančnou gramotnosťou, tabuľkovým procesorom, Online dotazníkmi, tímovou prácou žiakov a osobnými skúsenosťami.
🎦 Záznam z webinára

25.1. – Ako pripraviť špičkový pracovný list pre žiakovZuzana Uhalová (Teach for Slovakia)

Nie len obsah, ale aj forma je dôležitá. V rámci tohto webináru si vysvetlíme, aké typografické a grafické princípy uplatniť pri tvorbe pracovných listov, aby bol ich obsah zrozumiteľnejší, pochopiteľnejší a uľahčil život nie len žiakom, ale aj učiteľom.
🎦 Záznam z webinára

8.2. – OneNote vo vyučovaní – Júlia Jánošíková (Gymnázium, Malacky)

Používanie OneNote bolo pre mňa zahalené tajomným plášťom. Ukážem Vám ako tajomnosť zmeniť na radosť a pocit, že som si uľahčila prácu. Ukážem Vám ako pripravujem svoje zošity pre triedu ako s nimi pracovať a ako si postupne zvyknúť na ich využívanie.
🎦 Záznam z webinára

22.2. – PowerPoint nie sú len prezentácieMartina Kališová (ZŠ Slovenských partizánov, Považská Bystrica)

PowerPoint je známy pre svoje tvorivé prezentácie. Okrem prezentácií sa však dá použiť aj inak – na výrobu letákov, brožúrok a podobne. Webinár bude prezentovať ukážky z alternatívneho použitia PowerPointu v škole.
🎦 Záznam z webinára 

8.3. – A čo ďalej s micro:bitom?Marek Mansell a Nika Kvaššayová (Učíme s Hardvérom)

BBC micro:bit a Microsoft MakeCode už poznáme, so žiakmi sme urobili pár pekných projektov… a čo ďalej? Na webinári vám ponúkneme pokročilejšie aktivity, nové senzory, zaujímavé nápady a mnoho ďalšieho, čo ponúka svet micro:bitov.
🎦 Záznam z webinára

22.3. – GeoGebra s prepojením na Microsoft Jarmila Janisková (Súkromé gymnázium FUTURUM, Trenčín)

GeoGebra je program, vďaka ktorému môžeme vyučovať geometriu, algebru či analýzu interaktívnou formou. Počas webinára sa dozvieme viac o konkrétnom využití GeoGebry a zároveň si povieme, ako prepojiť Microsoft technológie s týmto softvérom na hodinách matematiky.
🎦 Záznam z webinára

Tešíme sa na vašu účasť 🙂

Zdieľať článok:

Článok publikoval:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Povinné polia sú vyznačené hviezdičkou *