Microsoft pre školstvo webináre apríl – jún 2022/2023

Pozývame vás na poslednú časť webinárov zo série Microsoft pre školstvo webinárov pre školský rok 2022/2023. Tieto webináre pripravuje spoločnosť Microsoft v spolupráci s pedagógmi už 8. školský rok. Ich cieľom je zdieľanie metodík od skúsených pedagógov a Microsoft špecialistov, ktorí využívajú nástroje spoločnosti Microsoft v oblasti vzdelávania. Webináre sú bezplatné a dostupné online z pohodlia domova.

Microsoft pre školstvo webináre prebiehajú každú druhú stredu naživo o 18:00 na odkaze aka.ms/webinare.

Webináre realizujeme v spolupráci so špecialistami zo spoločnosti Microsoft, inovatívnymi učiteľmi zapojených do programu Microsoft Innovative Educator Experts a školami v programe Microsoft Showcase Schools.
Každý webinár nahrávame a sprístupňujeme v podobe videa na našom YouTube kanáli.

V mesiacoch apríl až jún 2023 sme si pre vás pripravili:

5.4. – Ako používať Minecraft ako učebnú pomôcku? Maroš Zvolenský (Minecraft na školy)

Viete, že existuje verzia Minecraftu, ktorá sa používa po celom svete ako učebný nástroj? Ukážeme vám, ako Minecraft Education získať, ako ho viete použiť ako učebnú pomôcku – či už bez licencie, alebo s licenciou. Pomocou Minecraft Education viete upútať žiakov na ktoromkoľvek predmete (okrem telesnej výchovy) 🙂 Neváhajte a príďte sa pozrieť, ako jednoducho začať. A najlepšie na tom je, že vôbec nemusíte ovládať Minecraft!
🎦 Záznam z webinára

19.4. – OneNote zošit na zdravotníckych odborných predmetovAnna Džadová a Jana Tokárová (Stredná zdravotnícka škola, Michalovce)

Rada by som sa s Vami podelila s OneNote – pracovným zošitom, ktorým mám vytvorený na odborné zdravotnícke predmety. Aké sekcie spolu so žiakmi využívam a čo všetko sa dá pomocou aplikácií využívať aj počas prezenčnej formy vyučovania. Takto majú žiaci možnosť pracovať na hodine, robiť domáce úlohy, vzdelávať sa, ale aj precvičovať si napr. vypisovanie zdravotníckej dokumentácie.
🎦 Záznam z webinára

3.5. – Priradené úlohy v Microsoft Teams Jaroslava Srničková (ZŠ, Korňa)

Ukážeme si, ako a na čo využívame u nás v škole Priradené úlohy v Microsoft Teams. Budeme pracovať so zadaním priradenej úlohy, načasovaním, hodnotením, popisom a kritériami hodnotenia. Ukážeme si praktické ukážky z nášho školského prostredia.
🎦 Záznam z webinára

17.5. – Pokrok v čítaní v Microsoft Teams – Mária Horská (ZŠ, Korňa)

Priradené úlohy už poznáme, ale ako pracovať s funkciou Pokrok v čítaní? Ukážeme si, ako ju využiť vo vyučovaní jazykov alebo na čítaní. Z vlastných skúseností odporučíme, ako vybrať vhodný text, zvoliť si citlivosť na výslovnosť, ale aj ďalšie požadované kritériá. Samozrejmosťou budú aj naše ukážky z praxe, ktorými sa môžete inšpirovať!
🎦 Záznam z webinára 

31.5. – Aplikácia agilných metód pri riadení žiackych projektov Peter Truchan (Gymnázium sv. Andreja, Ružomberok)

Medzi agilné metódy patrí aj SCRUM metóda, ktorú v škole využívame pri žiackych projektoch. Ale akú platformu na to použiť? Na našej škole sa najviac osvedčil Microsoft Teams, kde vieme SCRUM metódu vhodne aplikovať. Na webinári vás oboznámime s našimi skúsenosťami a radi vás inšpirujeme pri aplikácii SCRUM metódy.
🎦 Záznam z webinára

14.6. – ChatGPT vo vzdelávaní Eva Nečasová (AI dětem/Designity)

Eva Nečasová v krátkém teoretickém úvodu vysvětlí základní pojmy z oblasti umělé inteligence. V další části představí vzdělávací materiály a na konkrétních příkladech ukáže, jak je zavést do výuky na základních školách. Nabídne tipy na AI nástroje, které mohou pomoci při přípravě pedagogů. A v diskuzi s účastníky otevře, jak mluvit s žáky o umělé inteligenci.
🎦 Záznam z webinára

28.6. – Umelá inteligencia v aplikáciách Microsoft 365 Zuzana Molčanová (Microsoft)

Umelá inteligencia alebo AI zažíva neskutočný boom. Na tomto webinári si ukážeme prvky AI, ktoré sa nachádzajú v aplikáciách Microsoft 365. Tie, ktoré ste používali a ani ste možno nevedeli, že na pozadí túto funkcionalitu zabezpečuje práve umelá inteligencia a ukážeme si aj to, čo spoločnosť Microsoft pripravuje.
🎦 Záznam z webinára

Tešíme sa na vašu účasť 🙂

Zdieľať článok:

Článok publikoval:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Povinné polia sú vyznačené hviezdičkou *