Nakupujte zariadenia výhodne s programom Shape the Future pre školy

Program Shape the Future umožňuje školám vybrať si tie najvhodnejšie zariadenia s operačným systémom Windows určené pre vzdelávanie. Vďaka spolupráci spoločnosti Microsoft a hardvérových partnerov sú tieto zariadenia cenovo zvýhodnené a dodávajú sa s licenciou Windows 11 Education, ktorá podporuje všetky najmodernejšie funkcie, akými sú doménové prihlasovanie používateľov alebo jednoduchá správa zariadení v cloude pomocou balíčka Microsoft 365.

Vyberte si správne zariadenie

Vďaka programu Shape the Future sa školám otvára ďalší kanál, ďalšia možnosť ako nakupovať zariadenia. Môžu si vybrať zo širokej ponuky zariadení, od klasických notebookov v rôznych veľkostiach, až po konvertibilné zariadenia s dotykovou obrazovkou či podporou aktívneho pera presne podľa ich potrieb.

Zoznam všetkých zariadení v programe Shape the future nájdete na celosvetovej stránke Microsoft. Táto stránka zahŕňa všetkých výrobcov a ich produkty – aj tie, ktoré na Slovensku nie sú dostupné. Preto sme pre vás pripravili stránku www.pocitacepreskoly.sk, na ktorej nájdete výlučne zariadenia, ktoré sú dostupné na slovenskom trhu.

V minulosti sme realizovali aj špeciálnu sériu webinárov s názvom Štvrtky s modernými zariadeniami – YouTube, ktoré sme nahrávali a sú sprístupnené na našom YouTube kanáli.

Overenie oprávnenia

K nákupu školu oprávňuje tzv. ELoE certifikát (Electronic Letter of Eligibility), ktorý si môže zadarmo zažiadať každá inštitúcia zaradená do Siete škôl a školských zariadení SR. V programe Shape the Future nie je možné nakupovať individuálne na učiteľa alebo študenta. Tento certifikát je pri nákupe zariadení potrebné poskytnúť predajcovi, ktorý Vám následne vie ponúknuť zariadenia zaradené do programu Shape the Future.

Ako získať ELoE certifikát?

ELoE certifikát môžete získať dvoma spôsobmi:

#1 Žiadosťou cez školské Microsoft 365 prostredie

Ak v škole máte zriadené Microsoft 365 prostredie, správca môže vyžiadať certifikát cez stránku https://aka.ms/shapethefuture-eloe. Stačí sa prihlásiť správcovským kontom do Microsoft Store for Education, doplniť informácie do profilu a následne si môžete vygenerovať certifikát v PDF formáte.

Upozornenie: Informácie v profile vypĺňajte bez diakritiky a čiarok.

#2 Žiadosťou cez e-mail

Certifikát je možné získať na základe e-mailovej žiadosti, ktorú pošlete na adresu skolstvo@microsoft.com.

Vzor žiadosti:

Dobrý deň,
riaditeľ Základnej školy v Budkovciach Vás žiada o certifikát eLOE pre nákup 16ks zariadení Acer: NX.EFPEC.005Extensa 215 (EX215-51K-37EB) – Windows 10 Professional 64-bit EDU- Intel® Core™ i3-7020U – 4 GB DDR4 On Board + N – 256GB SSD PCIe NVMe + N (HDD) – 15.6″ FHD Acer ComfyView LCD – HD Graphics – 802.11ac + BT – 0.3MP Camera with Microphone – 36Wh Li-ion battery – 45W_5.5phy AC adapter – Shale Black

Počítače budú použité na výučbu žiakov našej školy v priestoroch našej základnej školy.

Zárpveň potvrdzujem, že na doméne našej školy (uveďte názov domény) nemáme zriadené Microsoft 365 prostredie a preto nie je možné eLOE certifikát vygenerovať automaticky.”

S pozdravom,

Jarmila Košíková
riaditeľka školy
doplňte kontaktné údaje vrátane emailu a telefónneho čísla

‼️ UPOZORNENIE: Žiadosť musí byť zaslaná z emailovej adresy školy.

Ako školskú emailovú adresu nemôžeme akceptovať emailové kontá vytvorené na freemailových službách (napr. gmail.com, outlook.com, zoznam.sk atď.) Vyžaduje sa emailová adresa školy na jej vlastnej doméne. Ak škola nemá emailovú adresu na vlastnej doméne tak môže zaslať žiadosť od zriaďovateľa (obec, mesto, kraj).

Od 1.4.2023 na Slovensku vystavujeme eLOE certifikáty v obmedzenom režime, primárne pre školy, ktoré nemajú zriadené školské Microsoft 365 prostredie. Je potrebné, aby školy, ktoré majú vlastné Microsoft 365 prostredie si vygenerovali eLOE certifikát sami.

Podrobnejší návod nájdete aj na našej webstránke www.vzdelavameprebuducnost.sk v časti 5. Produkty a služby na stránkach Zariadenia Shape the Future.

V prípade otázok nám napíšte na skolstvo@microsoft.com.

Najčastejšie otázky

Ako zistím, či máme v škole Microsoft 365 prostredie?

Ak ste si v minulosti aktivovali bezplatné Office 365 A1 licencie, odpoveď je jednoduchá, máte zriadené Microsoft 365 prostredie. Najlepšie však je si to overiť so správcom, ktorý by mal vedieť, či ste si Microsoft 365 pre školu nastavovali.

Ako zistím, či máme v škole bezplatné Office 365 A1 licencie?

Opäť platí, najlepšie spýtať sa správcu, ktorý vám také niečo zriaďoval. V praxi to znamená, ak ste počas pandémie covid-19 vytvárali školské/pracovné účty pre zamestnancov alebo študentov a učili ste cez Microsoft Teams, s vysokou pravdepodobnosťou máte tieto bezplatné licencie. Overiť si to môžete tak, že sa prihlásite na stránku www.office.com so svojím školským e-mailovým kontom.

Pre lepšiu orientáciu medzi licenciami, odporúčame pozrieť si nahrávku nášho licenčného webinára dostupného na odkaze https://aka.ms/licencnywebinar

Zdieľať článok:

Článok publikoval:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Povinné polia sú vyznačené hviezdičkou *