Práce študentov ŠTC 2023 – Power Platform

Dnes vám z dielne našich šikovných študentov prinášame až dve zaujímavé práce. Reč bude o Power Platform – rad užitočných Microsoft 365 aplikácií ponúkajúci riešenia pre automatizáciu procesov, vizualizáciu dát, vývoj aplikácií či tvorbu webstránok.

Študenti Tomáš Bujňák, Gabriel Legath, Adam Soták a Tomáš Ukropec si pripravili príručku so zameraním na aplikáciu Power BI spolu s pútavou zostavou dát.

Power BI je aplikácia, resp. softvérové riešenie radu Power Automate, ktoré umožňuje graficky spracovať veľké množstvo údajov a vizualizovať ich. Jej funkcie poskytujú široké spektrum využití v rôznych odvetviach. Nižšie môžete vidieť spomínanú zostavu dát, ktorá obsahuje rôzne štatistiky o školách na Slovensku – tie môžu byť využité napríklad pre porovnanie s inými krajinami a následné riešenie problémov.

Študenti Daniel Kubica, Dávid Gašparík a Peter Lehocký si pripravili príručku so zameraním na aplikáciu Power Automate spolu s užitočným postupom pre vytvorenie To Do úlohy na základe e-mailovej správy v aplikácii Outlook.

Power Automate je aplikácia radu Power Automate, ktorá slúži na automatizáciu opakujúcich sa procesov. Podobne ako aplikácia Power BI disponuje funkciami so širokým spektrom využití. Napríklad spomínaný postup je veľmi užitočný pri práci či učení, kedy častokrát zabúdame  na zadané úlohy.

Čo si o týchto aplikáciách myslíte vy? Ako vám pomáhajú pri vašej práci? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie!

Zdieľať článok:

Článok publikoval:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Povinné polia sú vyznačené hviezdičkou *