Začíname s Microsoft Azure: Ako dostať $100, keď si študent?

Určite si už počul o pojme cloud. V tejto dobe, keď sa učíš z domu, ho pravdepodobne aj využívaš. Najčastejšie na nahrávanie súborov a komunikáciu. Jednoduchá záležitosť, iba svoj projekt, fotky alebo videá nahráš na cloud a zazdieľaš ostatným. Avšak, musím ti povedať, že cloud ani zďaleka nie je len online úložisko. Aj Microsoft ponúka cloudovú službu, ktorá sa volá Microsoft Azure. Ak si študent môžeš ju dokonca vyskúšať zadarmo!

Čo je to cloud?

Predtým ako sa, ale, pustíme do nastavovania tvojho Azure konta, vysvetlím ti čo to vlastne ten cloud je. Cloud, alebo taktiež v angličtine používaný výraz „cloud computing“, je model využitia počítačových technológii. Zvyčajne sa jedná o veľké dátové a serverové centrum, ktoré poskytuje viaceré služby, podľa toho, čo práve potrebuješ. Tú najrozšírenejšiu službu už poznáš, je to online úložisko. No vedel si, že okrem toho, si však môžeš rozbehnúť na cloude aj vlastnú aplikáciu, či webovú stránku? Taktiež si môžeš vytvoriť vlastnú sieť serverov a virtuálnych počítačov. Nechýba ani možnosť pripojiť sa na internet z druhej strany sveta, napríklad v USA.

V čom spočívajú výhody cloudu?

Prečo, by si sa mal rozhodnúť používať cloud v škole a pre každodenný život? No práve preto, že dneska už nepotrebuješ prenášať súbory medzi USB diskom. Jednoducho ich nahráš na cloud a dostaneš sa k nim odkiaľkoľvek. Či už z tvojho počítača doma, zo školy, alebo z mobilu, keď cestuješ autobusom. Taktiež sa nemusíš obávať, že by sa ti stratili, alebo ich dostal nejaký vírus, keďže cloudové úložiská sú veľmi dobre zabezpečené. Nespomínam ani to, že svoje dáta máš dostupné 24 hodín, 7 dní v týždni, no proste celý rok.

Okrem toho je to aj cenovo výhodnejšie, ako keby si sa rozhodol prevádzkovať svoj vlastný server. Pri cloude platíš len za to, čo využiješ. Ak si napríklad vytvoríš vlastný virtuálny počítač, platíš len za hodiny kedy je spustený. Takisto, si môžeš vybrať aký veľký disk, koľko jadier a RAM má mať. Aj tu platí zásada, že čím menšie nároky, tým menej platíš.

Tých výhod je nespočetne veľa, preto aj na ostatné prídeš, keď si to aj sám vyskúšaš. A prečo nie aj vlastne hneď?

Ako začať?

Spoločnosť Microsoft ponúka študentom ročne $100 na skúšanie a oboznámenie sa s cloudovou službou Microsoft Azure. Nepotrebuješ k tomu žiadnu kreditnú kartu, jediné, čo ti na to stačí je tvoja školská emailová adresa. V súčasnosti ju má už veľa škôl na Slovensku. Určite ju máš aj ty, ak na škole používate Microsoft Office 365, alebo komunikačnú aplikáciu Microsoft Teams.

V nasledujúcich krokoch ti ukážem, ako môžeš aj ty získať 100 dolárov na vyskúšanie ponuky funkcií Microsoft Azure:

  1. Choď na stránku aka.ms/azureforstudents a klikni na tlačidlo „Activate now“.Intro
  2. Prihlás sa s tvojím školským emailom.
    Sign-in stránka
  3. V nasledujúcom kroku vyplň svoj telefón a klikni na tlačidlo „Text me“.Verifikácia
  4. Zadaj kód, ktorý sa nachádza v SMS, ktorá ti prišla.
  5. Vyplň svoje profilové informácie.
    Profil
  6. Na záver si už len prečítaš a odsúhlasíš podmienky používania.Licenčné podmienky

Po absolvovaní všetkých krokov sa môžeš prihlásiť na stránku www.portal.azure.com a vyskúšať si hneď svojich 100 dolárov. Avšak, ak ešte nevieš, ako Microsoft Azure využiť, v ďalších článkoch ti ukážeme, ako na to.

Zdieľať článok:

Článok publikoval:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Povinné polia sú vyznačené hviezdičkou *